XX dolnośląski konkurs plastyczny pt. ”Duzi i mali mieszkańcy lasu”

XX dolnośląski konkurs plastyczny pt. „Duzi i mali mieszkańcy lasu”

Wrocławski Klub ANIMA zaprasza dzieci oraz młodzież do udziału w XX edycji dolnośląskiego konkursu plastycznego pt. „Duzi i mali mieszkańcy lasu”.

Konkurs ma na celu pobudzenie wyobraźni plastycznej oraz umożliwienie dzieciom zaprezentowanie artystycznej wizji zamieszkującej lasy fauny. Przewidziany jest dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Ponadto, udział w konkursie mogą wziąć uczestnicy sekcji plastycznych z ośrodków kultury oraz osoby indywidualne, które nie ukończyły 20 roku życia.

Technika prac jest dowolna, o czym mówi regulamin konkursu. Nadesłane materiały zostaną ocenione przez jury, w skład którego wchodzą: 

Krystyna Szczepaniak – absolwentka Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby ASP w Poznaniu. Zajmuje się wieloma mediami, a w szczególności malarstwem, rysunkiem. Na swoim koncie ma wiele indywidualnych wystaw, a także zbiorowych. 

Jacek Doszyń – absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki. Posiada dyplom w pracowni prof. Eugeniusza Geta-Stankiewicza (1990). Specjalizuje się w drzeworycie i sitodruku. W grafice użytkowej koncentruje się na plakacie. Uczestniczył w wielu prestiżowych wystawach i konkursach, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest laureatem nagród i wyróżnień. 

Agata Mikułowska: ur. w Świnoujściu, od 10 roku życia mieszka we Wrocławiu. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, ukończyła Wrocławską ASP na Wydziale Malarstwa. Obecnie, od kilkunastu lat prowadzi własną pracownię projektową, zajmującą się projektowaniem i aranżacją wnętrz, oraz tworzeniem scenografii.

Jury wybierze finalistów w pięciu kategoriach wiekowych wg podanego w regulaminie kryterium ocen. Na zwycięzców czekają nagrody oraz wernisaż ich prac w siedzibie organizatora.

Nadsyłanie prac: 02.10.2017 Rozstrzygnięcie konkursu: 03.10.2017 Wręczenie nagród (wernisaż): 07.10.2017.

Lokalizacja

Wrocławski Klub Anima

Pilczycka 47, 54-144 Wrocław

Komentarze