Dzień Otwarty w Akademickim Liceum Politechniki Wrocławskiej

Dzień Otwarty w Akademickim Liceum Politechniki Wrocławskiej

Zwiedzanie sal i laboratoriów, warsztaty tworzenia mandali, kącik odkrywcy z mikroskopami i preparatami, wyścigi na ergowiosłach, konkursy, łamigłówki i zagadki, to tylko część atrakcji dnia otwartego, który w sobotę, 25 marca, odbędzie się w Akademickim Liceum Politechniki Wrocławskiej.

Liceum, które mieści się w budynku C-13 (wyb. Wyspiańskiego 23-25), będzie otwarte dla wszystkich zainteresowanych w godzinach 10.00-14.00. Wydarzenie rozpocznie się od spotkania w sali 1.31, z Agatą Roman, dyrektor placówki, która opowie o wszystkich aspektach związanych z działaniem szkoły.

W klasie biologicznej przygotowany zostanie kącik odkrywcy z mikroskopami i preparatami, zaprezentowane zostaną także doświadczenia, np. izolacja DNA czy wykrywanie glukozy w owocach. Na miłośników języka hiszpańskiego czeka pokaz przygotowania pinchos, czyli baskijskich przekąsek, a w klasie języka angielskiego stanie kącik brytyjskiego humoru.

Nie zabraknie także konkursów, zabaw językowych, gier logicznych, łamigłówek, wyścigów na ergowiosłach i zawodów w tenisie stołowym, prezentacji japońskich szachów Shogi oraz warsztatów z tworzenia mandali.

Wstęp wolny.

Lokalizacja

Budynek C-13 Politechniki Wrocławskiej (serowiec)

Wybrzeże Wyspiańskiego S. 23-25, 50-370 Wrocław

Komentarze