Finał Dni Kromki Chleba Caritas

Finał Dni Kromki Chleba Caritas

Parada 500 wolontariuszy w koszulkach Caritas przez centrum miasta, grochówka dla wszystkich oraz występy podopiecznych placówek Caritas – tak zapowiada się finał dni Kromki Chleba Caritas we Wrocławiu.

Harmonogram:

  • 10.00 Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Siemieniewskiego w archikatedrze wrocławskiej
  • 11.00 -12.00 Przemarsz w uroczystym korowodzie z Ostrowa Tumskiego na pl. Solny
  • 12.30-14.00 Prezentacja stoisk, występy artystyczne, poczęstunek dla uczestników wydarzenia na pl. Solnym
  • 12.30-13.30 Zwiedzanie Narodowego Forum Muzyki z wysłuchaniem fragmentu próby koncertu "Dzieci Suzuki" przygotowanego w ramach Wratislavia Cantans dla wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas (dzieci i młodzież)
  • 12.30-13.30 Prelekcja dla wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas w Sali Wielkiej Ratusza, pt.: "Zaangażowanie w wolontariat jako budowanie społeczeństwa obywatelskiego" 

500 wolontariuszy dzieląc się pajdą chleba ze smalcem z wrocławianami i turystami będzie opowiadało o dziełach i akcjach, które niosą realne wsparcie najuboższym. Spotkanie na pl. Solnym będzie okazją do spróbowania grochówki, jaka jest wydawana w jadłodajniach Caritas we Wrocławiu i w Oławie, obejrzenia występu artystycznego przygotowanego przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz ich własnoręcznych prac.

Celem kampanii jest pozyskanie funduszy na działania pomocowe skierowane do najuboższych. Kampania posiada wymiar edukacyjny i ma zachęcać do podejmowania konkretnych działań na rzecz ludzi zagrożonych wykluczeniem. Jest odpowiedzią na zwiększającą się w Polsce liczbę rodzin ubogich, szczególnie rodzin wielodzietnych.

Lokalizacja

Plac Solny

Plac Solny, 53-110 Wrocław

Komentarze