Strefa relaksu w Capitolu

Strefa relaksu w Capitolu

Uspokój się, jesteś w teatrze

strefa relaksu muzycznego na zielonym tarasie

Capitol zaprasza na zielony taras, gdzie można spocząć na wygodnym leżaku i zrelaksować się, kojąc wzrok zielenią żywych roślin, a słuch – specjalnie na ten cel zaaranżowanymi tematami muzycznymi ze spektakli Capitolu.

Zielony taras mieści się wewnątrz budynku – na zadaszonym Podwórku (nowym foyer) Teatru Muzycznego Capitol, na dachu tzw. łącznika – dawnego holu kasowego, który ocalał ze zniszczeń wojennych, a w trakcie przebudowy wkomponowany został w architekturę nowej części budynku. Taras, ciągnący się wzdłuż wschodniej ściany teatru, zamyka ściana żywych roślin o powierzchni 240 m kw., największa we Wrocławiu, a druga co do wielkości w Polsce.

Opracowaliśmy dla gości trzy motywy muzyczne z „Mistrza i Małgorzaty”. Zaaranżował je sam kompozytor, Piotr Dziubek, we współpracy z Adamem Skrzypkiem, kierownikiem muzycznym Capitolu i z dr. Pawłem Cylulką z wrocławskiej Akademii Muzycznej – dr Cylulko jest muzykoterapeutą, doktorem nauk o kulturze fizycznej w zakresie rehabilitacji ruchowej i nauczycielem akademickim.

Goście strefy relaksu będą mieli do dyspozycji trzy kanały w słuchawkach bezprzewodowych:

  • Kanał I – Intrygujący – fortepian z towarzyszeniem kontrabasu
  • Kanał II – Bezpieczny – muzyka elektroniczna
  • Kanał III – Optymistyczny – kobiecy głos, akordeon, kalimba.

Bilety do strefy relaksu można kupić online lub w kasie teatru – w cenie 2 zł.
Zasady rezerwacji i sprzedaży są takie same, jak w przypadku spektakli.

Seanse „Uspokój się, jesteś w teatrze” rozpoczynają się na pół godziny przed wieczornymi spektaklami, czyli o 18.30 (codziennie prócz sobót z potańcówkami)

Lokalizacja

Capitol Teatr Muzyczny

Marszałka Józefa Piłsudskiego 72, 50-020 Wrocław

Komentarze