Mobilny Punkt Szczepień

Mobilny Punkt Szczepień: Szczepciobus

Nie musisz się rejestrować, umawiać czy szukać przychodni z wolnym terminem. Punkt szczepień… sam przyjedzie na Twoje osiedle! Wrocław uruchomił szczepionkowy autobus, w ramach akcji  Solidarnie – Zdrowo – Międzypokoleniowo.

Specjalnie oznakowany autobus MPK, przystosowany do roli mobilnego punktu szczepień, odwiedzi w lipcu różne części Wrocławia. Każdy dorosły mieszkaniec, który jeszcze nie miał okazji się zaszczepić przeciwko COVID-19, będzie mógł wsiąść do pojazdu i przyjąć w nim szczepionkę firmy Johnson&Johnson.

Wrocław bardzo aktywnie wspiera Narodowy Program Szczepień, tworząc własną kampanię edukacyjną #WrocławSięSzczepi Solidarnie przeciw Covid. W mieście odbywają się także specjalne akcje szczepionkowe - dla osób w kryzysie bezdomności zorganizowane zostały mobilne punkty szczepień, które dotarły do  schronisk i noclegowni. Streetworkerzy wciąż zachęcają do szczepień ludzi w kryzysie bezdomności ulicznej. Chętnych dowożą do ambulatorium, prowadzonego przez MiserArt.

1 czerwca we wrocławskich liceach zaszczepionych zostało ponad tysiąc młodych ludzi, a w pierwszym dniu wakacji na Stadionie Wrocław zorganizowana została akcja szczepień dla nastolatków. 

Rozkład jazdy mobilnego punktu szczepień MPK Wrocław:

22 września – środa

  • 9.00-10.30 Zajezdnia Autobusowa, ul. Obornicka
  • 11.00-12.30 Zajezdnia Tramwajowa GAJ
  • 13.00 -14.30 Zajezdnia Tramwajowa BOREK
  • 15.00-16.30 Zajezdnia Tramwajowa OŁBIN

23 września – czwartek

  • 12.00-20.00 Centrum Handlowe Bielany

25 września – sobota

  • 12.00-17.30 Festyn Park Słoneczny, osiedle Gaj
  • 18.00-20.00 Festyn Osiedlowy Nadodrze, ul. Składowa 2/4

26 września – niedziela

  • 12.00-17.00 Festyn Pętla Oporów

We Wrocławiu działają także  MOBILNE JEDNOSTKI SZCZEPIEŃ.  To kolejna, bardzo dogodna forma – w tym przypadku szczepionka może przyjechać np. do konkretnego domu. Mobilna Jednostka Szczepień (MJS) to profesjonalista medyczny, który wykonuje szczepienia indywidualnie, w ramach Narodowego Programu Szczepień. Obecnie w kraju działa blisko 60 takich jednostek. Skorzystanie z tej formy szczepień jest bardzo proste i wygodne.

Zainteresowanych odsyłamy do mapy punktów szczepień na stronie gov.pl/szczepimysie. Tu znajdziecie najbliższy Wam MJS oraz dane kontaktowe. Wystarczy zadzwonić i umówić się na szczepienie.

Na szczepienie należy umawiać się indywidualnie z MJS, wykorzystując poniższe dane kontaktowe (nie ma możliwości umówienia się poprzez centralną infolinię 989).

Wideo / zdjęcia

Komentarze