Konkurs na fotoreportaż o tematyce miejskiej pn. „CHODŹ, POKAŻĘ CI MÓJ WROCŁAW”

Konkurs na fotoreportaż o tematyce miejskiej

Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w konkursie na fotoreportaż o tematyce miejskiej pn. „Chodź pokażę ci mój Wrocław”, którego idea polega na wykonaniu zdjęć miejsc mało znanych, interesujących we Wrocławiu i przyjaznych rodzinom.

Organizatorem konkursu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego – jednostka organizacyjna Gminy Wrocław z siedzibą przy Pl. Dominikańskim 6. Wrocław składa się z wielu barwnych osiedli, które mieszczą się w granicach pięciu głównych dzielnic miasta (Stare Miasto, Śródmieście, Krzyki, Psie Pole, Fabryczna). Okazuje się, że to właśnie osiedla skrywają miejsca, o których nie każdy mieszkaniec Wrocławia wie. Tworzą one jeden Wrocław. Nasz Wrocław! Drodzy mieszkańcy Wrocławia! Weźcie za rękę swoje pociechy i wybierzcie się na spacer po najbliższej okolicy.

Pokażcie nam mało znane, bądź najciekawsze miejsca we własnej lub sąsiedniej dzielnicy przez pryzmat własnych odczuć i doświadczeń. Zróbcie zdjęcie, opiszcie którym z tych zakątków jesteście zauroczeni, chcecie tam powrócić a najmłodsi niech spróbują je namalować. Wspólnie stwórzcie krótką relację, co to za miejsce, dlaczego warto się tam wybrać na spacer?

Co ciekawego tam robicie? A może znacie historię tego miejsca? Podzielcie się tym z nami. Wspólnie stworzymy e-przewodnik pn. „Chodź pokażę Ci mój Wrocław” widziany oczami dziecka.

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone oraz zawarte w e – przewodniku! Konkurs ma charakter otwarty. Kierowany jest do dzieci od 5 do 9 roku życia oraz ich rodziców / opiekunów prawnych / babć, dziadków /, innych osób pełnoletnich, sprawujących nad nimi opiekę podczas realizacji zadań konkursowych. W konkursie można wziąć udział zespołowo. Konkurs jest nieodpłatny.

Uczestnicy muszą najpierw wybrać niefikcyjne miejsce we Wrocławiu – może to być osiedle, blok, budynek, ulica, aleja, pomnik przyrody, polana, park itd. Kolejnym krokiem ma być opracowanie reportażu, relacji i uzasadnienia dlaczego to miejsce jest dla nas ważne, ciekawe, lubimy tu przebywać itp.

Należy również pamiętać o wyzwaniach związanych z pandemią i zmianami klimatycznymi. Więcej informacji wraz z regulaminem na stronie organizatora: wke.wcrs.wroclaw.pl

Lokalizacja

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego – WCRS

pl. Dominikański 6,  Wrocław

Komentarze