Galeria Dominikańska_zdjęcie

Konkurs: „Odkrywamy Wrocław Na Nowo”

Jakie uroki i atrakcje turystyczne skrywa Wrocław? Można przekonać się o tym podczas miejskich spacerów trasą pełną niespodzianek, do czego zachęca Galeria Dominikańska z wrocławskim Muzeum Architektury.

W ramach wspólnej akcji „Odkrywamy Wrocław Na Nowo” mieszkańcy i turyści mają okazję poznać wyjątkowe miejsca w stolicy Dolnego Śląska oraz odkryć na nowo jej architekturę. Ponadto mogą wziąć udział w pasjonującej grze połączonej z konkursem, w którym do wygrania są karty prezentowe. W trakcie zabawy uczestnicy będą szukać wskazówek ukrytych w filmach i… w Galerii Dominikańskiej.

Kreatywne wykorzystanie tych haseł oraz odpowiedź na pytanie konkursowe zostaną nagrodzone. Akcja trwać będzie do 30 września br. Myślisz, że znasz Wrocław? Masz szansę przekonać się o tym, odkrywając to miasto na nowo w ramach wspólnego przedsięwzięcia Galerii Dominikańskiej i Muzeum Architektury pod nazwą „Odkrywamy Wrocław Na Nowo”.

Inicjatywa ma charakter gry miejskiej połączonej z konkursem i zakończy się 30 września br. Aby wziąć w niej udział należy ze strony pobrać do aplikacji google maps mapę z wyznaczoną trasą zwiedzania.

Znajduje się na niej dziewięć ciekawych lokacji, wartych odwiedzenia we Wrocławiu. Są to: Galeria Dominikańska, Zakłady Kąpielowe, Biurowiec spółki Junkernstrasse-Bauggesellschaft m.b.H., Gmach Miejskiej Kasy Oszczędności, Dawny pałac Hatzfeldtów, Hala Targowa, Muzeum Panoramy Racławickiej, Poczta Główna oraz Muzeum Architektury. Podczas gry, uczestnicy mogą przemieszczać się pieszo po ulicach miasta wzdłuż zaproponowanej trasy lub zwiedzać ją wirtualnie, nie wychodząc z domu.

Spacer uatrakcyjniają znajdujące się przy każdej lokacji krótkie filmy z nowinkami architektonicznymi i historycznymi, dotyczącymi danego miejsca. W ciekawy sposób przedstawia je Michał Duda z Muzeum Architektury. Ponadto na końcu każdego filmu umieszczono hasło, stanowiące element gry oraz ważną wskazówkę do prowadzonego w tym samym czasie konkursu.

Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w zabawie ma szansę wygrać atrakcyjną nagrodę. Najbardziej kreatywne odpowiedzi zostaną nagrodzone jedną spośród 43 kart prezentowych o wartości: 250 zł, 150 zł i 100 zł do zrealizowania w sklepach Galerii Dominikańskiej. Zwycięzcy otrzymają również oryginalny przewodnik po mieście wraz z łamigłówkami – „Kreatywny Wrocławnik”.

Dodatkowo, każda osoba, która w tym czasie zapisze się do newslettera, otrzyma magnes z ilustracjami atrakcji Wrocławia. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 7 października 2020. - Wrocław to jedno z najstarszych, najciekawszych i najpiękniejszych miast w Polsce, które warto promować i pokazywać jego walory architektoniczne oraz turystyczne, jeśli jest tylko taka możliwość. Idealną okazją do tego jest nasz projekt „Odkrywamy Wrocław Na Nowo”, który zachęca do poznania miasta w nieco inny sposób.

Lokalizacja

Galeria Dominikańska

Plac Dominikański 3, 50-159 Wrocław

Komentarze