PWr: Nocne Listowanie - akcja charytatywna na rzecz studentów

PWr: Nocne Listowanie - akcja charytatywna na rzecz studentów

Środowe (4 grudnia) Nocne Listowanie to trzecia odsłona akcji współorganizowanej przez Klub Studencki SKOK, uczelnianą sekcję ds. wsparcia osób z niepełnosprawnością oraz samorząd studencki Politechniki Wrocławskiej. Jej beneficjentami są studenci z niepełnosprawnościami, na Politechnice jest tak osób blisko pięćset.

Pomysł Nocnego Listowania jest klarowny: ochotnicy piszą – ręcznie – listy z prośbą o wsparcie funduszu stypendialnego dla studentów z niepełnosprawnością. Ich adresatami są przedsiębiorcy, właściciele firm oraz szefowie koncernów działających we Wrocławiu. Inicjatorzy akcji są przekonani, że ręcznie napisane apele mają większą emocjonalnie siłę rażenia niż anonimowe wydruki z ogólnym adresatem i z tekstem spod sztancy.

Osoby, które nie mają wprawy w tej formie komunikacji, dostaną na miejscu fachowe wsparcie. Na miejscu będą także papier listowy, koperty, długopisy.

Przed rokiem w Nocnym Listowaniu wzięło udział blisko 150 wolontariuszy, przygotowali 550 listów. Odzew? Suma wpłat wyniosła 17 tys. 800 zł.

Trzecia edycja Nocnego Listowania w Strefie Kultury Studenckiej, rozpocznie się w środę, 4 grudnia o godzinie 19.00 i potrwa do godz. 1.00. Więcej informacji oraz zapisy na profilu Nocnego Listowania

Fot. Paweł Markuszewski

Lokalizacja

Strefa Kultury Studenckiej – Politechnika Wrocławska

Hoene-Wrońskiego J. 12, 50-370 Wrocław

Komentarze