Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia 2019

Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia 2019 – zmiana terminu!

Bezpłatne badania profilaktyczne, porady specjalistów, edukacja prozdrowotna, gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy – to tylko niektóre atrakcje, które czekają na mieszkańców Wrocławia w najbliższą sobotę.

Już 7 września na Wyspie Słodowej odbędzie się trzynasta edycja Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia pod hasłem “Więcej zdrowia – więcej życia!”.

Podczas wydarzenia zaprezentuje się ponad 40 partnerów, a więc organizacji, fundacji, stowarzyszeń oraz dostawców ekologicznej żywności. Wszystkie stanowiska partnerskie łączy jeden cel - edukacja w zakresie zdrowia i zdrowych nawyków. Na odwiedzających czekają degustacje ekologicznych produktów, prezentacje programów terapeutycznych, porady dietetyczne oraz warsztaty z pierwszej pomocy.

Zbadaj wzrok, poziom cukru i ciśnienia tętniczego. Skorzystaj z porad dietetyków, trenerów personalnych i rehabilitantów. Porozmawiaj na temat cukrzycy, profilaktyki otępień i profilaktyki próchnicy. Przyjdź na indywidualne warsztaty z profilaktyki czerniaka z użyciem dermatoskopu. Zmierz poziom tkanki tłuszczowej i obwody ciała.

Wszystkie badania i konsultacje są bezpłatne.

Podczas wydarzenia będzie także możliwość oddania krwi – na Wyspie Słodowej będzie czekać Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.

Trening fitness, warsztaty „las w słoiku”, warsztaty i instruktaż przyrządzania yerby, warsztaty przyrządzania kiszonek to z kolei niektóre punkty programu sceny na Wyspie Słodowej. Na zakończenie WDPZ o godzinie 16.00 wystąpi zespół Humble Buzz. Wrocławska kapela indie-pop, założona na początku 2017 roku, łączy brzmienie gitar akustycznych i wokalnych harmonii w muzykę, która opiera się na ich własnych emocjach i doświadczeniu.

Zdrowy Przejazd Rowerowy

XIII Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia rozpocznie Zdrowy Przejazd Rowerowy, czyli peleton, który przejedzie ulicami Wrocławia i dotrze na Wyspę Słodową w samo południe. Chcesz wziąć w peletonie? Każdy rowerzysta jest mile widziany! Dla rowerzystów na miejscu startu przewidziane są pamiątkowe szprychówki do zamontowania w szprychach kół roweru. Ponadto po zakończeniu przejazdu na Wyspie Słodowej czekają do wygrania nagrody w konkursach.

Start Zdrowego Przejazdu Rowerowego: godzina 11.00

Miejsce zbiórki: koło Fontanny Multimedialnej przy Hali Stulecia

Lokalizacja

Wyspa Słodowa

Wyspa Słodowa 1, 50-266 Wrocław

Komentarze