Wrocławskie spacery w zieleni - spacer w Parku Wschodnim

Wrocławski Spacer w Zieleni - spacer w Parku Wschodnim

Zielony Wrocław zaprasza na trzeci spacer pośród wrocławskiej zieleni. Tym razem przewodnik Małgorzata Piszczek zabierze uczestników we wschodnie rejony miasta, w świat dzikiej przyrody pełnej spokoju i ciszy, przerywanej jedynie szumem lasu i rzeki.

Park Wschodni - położony w widłach rzeki Oława to naturalne mokradła i wielkie polany, kaczki, łabędzie, żurawie, czaple i... niecodzienne konstrukcje. Poza tym gigantyczne, drewniane megafony stworzone przez studentów architektury wnętrz Estońskiej Akademii Sztuki, jako cykl działań artystycznych w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Instalacja artystyczna, która przynosi ukojenie zmysłów i pomaga skupić się na dźwiękach pochodzących z natury.

Wszystkie te miejsca będzie można poznać podczas spaceru z przewodnikiem w niedzielę, 14 lipca o godz. 12.00. Zbiórka przy parkingu przy ogrodach ROD „Oławka”. Dojazd komunikacją miejską: tramwaj nr 3 - przystanek Park Wschodni.

Niedzielne spacery z przewodnikiem

„Wrocławskie spacery w Zieleni” to nowa propozycja Zielonego Wrocławia dla mieszkańców. Będzie to cykl niedzielnych spacerów z przewodnikiem, podczas których poznamy różnorodność wrocławskich krajobrazów.

Przyjdź, poznaj wrocławską przyrodę na żywo: jej charakter, osobowość i zwyczaje, naucz się ją pielęgnować i chronić. Myślą przewodnią „zielonych wypraw” będzie budowanie i kształtowanie świadomości ekologicznej mieszkańców poprzez bezpośrednie nawiązywanie relacji z otaczającą przyrodą i wzbudzenie empatii wobec świata istot żywych.

Spacery od maja do października

Spacery będą odbywały się cyklicznie, od maja do października, w wybrane niedziele. Do każdego z miejsc  będzie można dojechać komunikacją miejską i rowerem.

Spacery są odpowiednie dla dzieci i osób starszych, odbywają się w tempie „poszukiwawczym”. Czas trwania spaceru to ok. 1,5 h.

Program spacerów (dostosowany do miejsca):

  •  Rozpoznawanie roślin i poznawanie ich biologii, właściwości, wymagań.
  •  Poznawanie fizjonomii zbiorowisk roślinnych.
  •  Czytanie z krajobrazu, rozmowy na temat pamięci miejsca i ludzi.
  •  Dyskusje na temat gospodarowania zasobami przyrody i pielęgnacji zieleni.
  •  Zielnik fotograficzny.
  •  Udział zaproszonych gości (amatorzy i zawodowcy specjalizujący się w różnych dziedzinach nauk przyrodniczych).
  •  Zabawy z roślinnym kluczem (także z kluczem do oznaczania roślin).

Wideo / zdjęcia

Komentarze