Nick Vujicic – Odnowienie Festival

Nick Vujicic – Odnowienie Festival

2 czerwca we Wrocławiu spotkanie z Nickiem Vujiciciem – światowej sławy mówcą, który pomimo braku rąk i nóg zachęca ludzi do pokonywania swoich życiowych ograniczeń. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a organizatorzy przygotowali około 40 tysięcy wejściówek, których dystrybucja rusza 15 kwietnia na stronie www.odnfest.pl.

Nick Vujicic

w wyniku choroby genetycznej urodził się bez rąk i nóg, ale ma za to doskonałe poczucie humoru, ogromną pasję do życia, piękną żonę i czwórkę dzieci. W dzieciństwie miał myśli samobójcze, borykał się z depresją, samotnością i brakiem nadziei, jednak w wieku 15 lat zmienił swoje podejście do życia.

Dzięki mądrości i zaangażowaniu swoich rodziców postanowił żyć pełną parą – mimo swoich fizycznych ograniczeń. Uwierzył, że z Bogiem może wszystko, a jego życie ma sens i cel. Dziś przemawia do milionów ludzi, pisze bestsellery, takie jak „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń”, a fanów na Facebooku ma więcej niż Robert Lewandowski.

Ma 36 lat. Z pochodzenia jest Serbem, urodził się w Australii, obecnie mieszka w Kalifornii. Gra na perkusji, wędkuje, pływa, jeździ na deskorolce i surfuje. Jest mówcą motywacyjnym i autorytetem dla ludzi na całym świecie, a także założycielem fundacji Life Without Limbs, która niesie Ewangelię i pomoc osobom potrzebującym.

 

Spotkanie z Nickiem Vujiciciem będzie zwieńczeniem trzeciej edycji ODNOWIENIE FESTIVAL, który rozpocznie się we Wrocławiu w czwartek 30 maja. Celem festiwalu jest budowanie porozumienia ponad wszelkimi podziałami w oparciu o wartości chrześcijańskie oraz umacnianie w mieście jedności bez barier. Podobnie jak w zeszłym roku wydarzenie otrzymało patronat honorowy Prezydenta Wrocławia, a swojej pomocy przy organizacji udzieli po raz kolejny Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Organizatorami festiwalu są wspólnoty, kościoły i organizacje chrześcijańskie reprezentowane przez Wrocławskie Przymierze Pastorów. Jednym z głównych celów tegorocznego festiwalu jest wsparcie finansowe osób niepełnosprawnych we Wrocławiu.

 

Chcemy zwrócić większą uwagę na niepełnosprawnych mieszkańców naszego miasta. Podczas finału festiwalu będziemy zbierać fundusze na rzecz tych osób – mówi Adam Piątkowski, pastor wspólnoty chrześcijańskiej „Wrocław dla Jezusa”, pomysłodawca i przewodniczący komitetu organizacyjnego ODNFEST.

 

Finał ODNOWIENIE FESTIVAL z Nickiem Vujiciciem jest całkowicie bezpłatny, podobnie jak wszystkie pozostałe wydarzenia w ramach festiwalu. Jednak aby wejść na stadion, należy mieć wejściówkę.

 

– Wychodząc naprzeciw ogromnemu zainteresowaniu, jakim cieszyły się poprzednie wystąpienia Nicka Vujicicia w naszym kraju, przygotowaliśmy 40 tysięcy wejściówek. Szczególną wagę przywiązaliśmy do tego, by w wydarzeniu mogły wziąć udział osoby niepełnosprawne, dlatego na Stadionie Wrocław przygotowanych zostanie dla nich około tysiąca miejsc – mówi Maciej Klóska, dyrektor ds. sprzedaży ze Stadionu Wrocław. – Na płycie stadionu będzie dostępny specjalny sektor dla tych osób dostosowany do ich potrzeb, z bardzo dobrą widocznością – dodaje Mirosław „Klekot” Walczak, producent wydarzenia i pastor przełożony Społeczności Chrześcijańskiej we Wrocławiu.

Wejściówki

Na spotkanie z Nickiem Vujiciciem nie ma płatnych biletów. Wszystkie wejściówki są darmowe i można je odbierać od 15 kwietnia na stronie www.odnfest.pl. Dystrybucja bezpłatnych biletów odbywa się za pośrednictwem portalu eBilet, a jedna osoba może pobrać maksymalnie 5 sztuk. Grupy zorganizowane powyżej 25 osób mogą uzyskać bilety po kontakcie mailowym z organizatorami pod adresem bilety@odnfest.pl.

ODNOWIENIE FESTIVAL

to inicjatywa tworzona przez wiele różnych środowisk, również związanych z pracą na rzecz osób niepełnosprawnych. Rzecznikiem prasowym wydarzenia jest Sylwia Zarzycka, wielokrotnie nagradzana prezes Fundacji „Między Niebem a Ziemią”, która bardzo prężnie działa na rzecz dzieci nieuleczalnie chorych i ich rodzin.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Stadion Wrocław

aleja Śląska 1, 54-118 Wrocław

Komentarze