Pokojowa demonstracja przeciwko masowemu odstrzałowi dzików

Pokojowa demonstracja przeciwko masowemu odstrzałowi dzików

W sobotę (12.01.2019) o godzinie 14.00 we Wrocławiuodbędzie się pokojowa demonstracja przeciwko zaplanowanemu na styczeń tego roku masowemu odstrzałowi dzików w Polsce. Pretekstem do zaplanowanej eksterminacji gatunku jest walka z afrykańskim pomorem świń, jednak znawcy (biolodzy, leśnicy, ekolodzy, weterynarze, itd.) są zgodni, że odstrzał zwierzyny nie przyniesie korzyści w postaci ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa choroby.

Przeciwnie, istnieją dowody na to, że to właśnie powiązani z hodowlami i rolnictwem myśliwi mogą przenosić wirusa ASF, zarażając nim świnie hodowlane. Co więcej, zabicie dużej ilości dzików będzie niosło tragiczne konsekwencje dla przyrody w naszym kraju.

Sobotni protest we Wrocławiu organizują aktywiści zrzeszeni przede wszystkim wokół wrocławskiej grupy Anonymous for the Voiceless będącej organizacją walczącą o prawa zwierząt. Ponieważ ludzie gromadzą się takim samym celu również w innych miastach, mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się powstrzymać bezsensowną rzeź dzików w Polsce.

Wstęp wolny.

Lokalizacja

Pręgierz

Rynek 29-41, 50-102 Wrocław

Komentarze