Szlachetna Paczka - Wolny Wrocław

Szlachetna Paczka – Wolny Wrocław

Pani Helena (83 l.) mieszka samotnie w wiosce oddalonej kilka kilometrów od miasta. Cała życie ciężko pracowała w PGR-ach, posiadała zwierzęta, utrzymywała się między innymi z hodowli i sprzedaży produktów rolnych.

Po śmierci męża została sama, a obecna sytuacja i wiek nie pozwalają na jakikolwiek dodatkowy dorobek do niskiej emerytury. Choroby i związane z tym wydatki na leki pochłaniają dużą część jej przychodów.

Na życie zostaje niecałe 600 zł. Pani Helena nie miała lekkiego życia – wychowywała dzieci, później wnuki (ze względu na zaawansowany problem alkoholowy ich rodziców) - niestety nie otrzymała od rodziny wsparcia i wdzięczności za to, co dla nich zrobiła.

Mimo wszystko pani Helena jest bardzo wrażliwym, skromnym i pogodnym człowiekiem. Z nadzieją patrzy w przyszłość, nie poddaje się i dzielnie walczy z przeciwnościami losu.

Mimo samotności i nieciekawej sytuacji rodzinnej i materialnej, ciężko jej prosić o pomoc, bo uważa, że ,,inni mają gorzej".

Seniorka najbardziej potrzebuje sprawnego pieca, bo zmaga się z niską temperaturą w domu, ze względu na niesprawny piec zagrażający życiu.

Będzie wdzięczna również za środki czystości oraz żywność, które na jakiś czas odciążą budżet pani Heleny. Za wszystkie wpłaty dziękujemy. Uzyskaną kwotę w pełni przekażemy na rzecz pani Heleny. 

Lokalizacja

Rynek we Wrocławiu

Rynek,  Wrocław

Komentarze