Zazieleńmy wspólnie Ołbin – prezentacja projektów parków kieszonkowych

Zazieleńmy wspólnie Ołbin – prezentacja projektów parków kieszonkowych

W ramach projektu Grow Green na terenie wrocławskiego Ołbina powstaną eksperymentalne rozwiązania oparte na parkach kieszonkowych i zielonej ulicy. Mają one wpłynąć na poprawę jakości życia mieszkańców tego obszaru. Bardzo ważnym elementem projektu jest zaangażowanie w niego samych mieszkańców. Będą oni brać udział w projektowaniu mikrozieleni. Wspólnie z architektami krajobrazu, urbanistami i naukowcami środowiska stworzą oni rozwiązania najlepiej dopasowane do potrzeb lokalnych społeczności. Poniżej znajdziecie informacje o najbliższych spotkaniach.

Współtwórzmy przyszłość śródmieścia Wrocławia. Jest szansa na nowe, zielone rozwiązania. Przyjazna okolica, więcej zieleni, lepszy klimat i dobre miejsca dla mieszkańców to cel. Zapraszamy na kolejne spotkania. Porozmawiajmy o naszych potrzebach, pomysłach na zmianę. Przyjrzyjmy się miejscom.

Pierwszy cykl spotkań, podczas których mieszkańcy mogli zgłaszać swoje propozycje i oczekiwania odbył się w czerwcu. Po nim powstały propozycje rozwiązań, które zaprezentujemy na kolejnych spotkaniach w październiku br. 

Zapraszamy serdecznie!

Terminy i lokalizacje najbliższych spotkań:

29 października (poniedziałek), 17.00-19.00 - PODSUMOWANIE

 

  • Grafit - Biblioteka Publiczna - ul. Namysłowska 8, 50-304 Wrocław

  • Spotkanie podsumowujące: projekty zielonych podwórek oraz ulicy Daszyńskiego

Więcej informacji o projekcie GrowGreen znajdziesz TUTAJ.

Partnerzy projektu: 

Gmina Wrocław, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Stowarzyszenie Żółty Parasol, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Realizatorem konsultacji Fundacja EkoRozwoju wspomagana przez projektantów z biura Dworniczak architektura krajobrazu.

Projekt finansowany ze środków programu ramowego Unii Europejskiej w zakresie badań naukowych i innowacji „Horyzont 2020” na podstawie umowy o udzielenie dotacji nr 730283.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Biblioteka Grafit

Namysłowska 8, 50-304 Wrocław

Komentarze