Wrocławskie Święto Mąki

Wrocławskie Święto Mąki

W niedzielę, 2 września, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości, zaprasza na ciekawą i bliską sercu większości z nas imprezę.  Mąka i wszelkie wyroby z niej towarzyszą nam na co dzień. 

  • Na kiermaszu, który będzie trwał od godziny 11.00 do 18.00, można będzie spróbować przeróżnych smakowitych gatunków pieczywa, poznać zarówno tych, którzy je dla nas przygotowują, jak i tajniki ich wypieku.
  • O godzinie 16.00 rozpocznie się spacer, który poprowadzi dr Magdalena Mularczyk. Zobaczymy rozmaite gatunki i odmiany zbóż, posłuchamy o tych najważniejszych roślinach pokarmowych, o początkach ich uprawy, o tym, jaki wpływ wywarły na rozwój cywilizacji, a także o współczesnych poglądach na dietę bogatą w ziarno zbóż. Tego dnia zaplanowano aż trzy wydarzenia artystyczne.
  • O godzinie 11.00 rozpocznie się występ duetu pianisty Piotra Łukaszczyka i skrzypka Andrzeja Tulika w ciekawym i pełnym humoru, choć w stylu klasycznym, repertuarze.
  • O godzinie 15.00 zobaczymy Zespół Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego.
  • O godzinie 18.00 rozpocznie się pod wierzbą płaczącą uroczysty koncert Orkiestry Kameralnej Leopoldinum z utworami m.in. Henryka Mikołaja Góreckiego i Wojciecha Kilara. Zespół poprowadzi i jako solista wystąpi Marcin Misiak.

Warto także odwiedzić szklarnie, gdzie teraz kwitną ciekawe okazy z rodziny Bromeliaceae – czyli ananasowatych oraz liczne kaktusy. W fazę kwitnienia, po raz pierwszy od ponad 20 lat, wszedł okaz Tillandsia czyli oplątwa. Można również zobaczyć owoce melonowca właściwego, czyli papaji.

Lokalizacja

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

Henryka Sienkiewicza 23, 50-335 Wrocław

Komentarze