Wrocławskie Święto Mąki

Wrocławskie Święto Mąki

W niedzielę, 2 września, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości, zaprasza na ciekawą i bliską sercu większości z nas imprezę.  Mąka i wszelkie wyroby z niej towarzyszą nam na co dzień. 

  • Na kiermaszu, który będzie trwał od godziny 11.00 do 18.00, można będzie spróbować przeróżnych smakowitych gatunków pieczywa, poznać zarówno tych, którzy je dla nas przygotowują, jak i tajniki ich wypieku.
  • O godzinie 16.00 rozpocznie się spacer, który poprowadzi dr Magdalena Mularczyk. Zobaczymy rozmaite gatunki i odmiany zbóż, posłuchamy o tych najważniejszych roślinach pokarmowych, o początkach ich uprawy, o tym, jaki wpływ wywarły na rozwój cywilizacji, a także o współczesnych poglądach na dietę bogatą w ziarno zbóż. Tego dnia zaplanowano aż trzy wydarzenia artystyczne.
  • O godzinie 11.00 rozpocznie się występ duetu pianisty Piotra Łukaszczyka i skrzypka Andrzeja Tulika w ciekawym i pełnym humoru, choć w stylu klasycznym, repertuarze.
  • O godzinie 15.00 zobaczymy Zespół Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego.
  • O godzinie 18.00 rozpocznie się pod wierzbą płaczącą uroczysty koncert Orkiestry Kameralnej Leopoldinum z utworami m.in. Henryka Mikołaja Góreckiego i Wojciecha Kilara. Zespół poprowadzi i jako solista wystąpi Marcin Misiak.

Warto także odwiedzić szklarnie, gdzie teraz kwitną ciekawe okazy z rodziny Bromeliaceae – czyli ananasowatych oraz liczne kaktusy. W fazę kwitnienia, po raz pierwszy od ponad 20 lat, wszedł okaz Tillandsia czyli oplątwa. Można również zobaczyć owoce melonowca właściwego, czyli papaji.

Lokalizacja

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

 

Komentarze