Dni Seniora 2018

Dni Seniora 2018

Od 14 września do 7 października 2018 r. zaplanowano jubileuszową, dziesiątą edycję Dni Seniora we Wrocławiu. W trakcie trzech tygodni świętowania na wszystkich seniorów czeka mnóstwo wydarzeń, spotkań, wykładów, spacerów, potańcówek, zmagań sportowych i występów teatralnych w całym mieście.

W stolicy Dolnego Śląska żyje blisko 200 tys. osób powyżej 60. roku życia, ok. 1/4 wszystkich mieszkańców Wrocławia stanowią seniorzy. Od dziesięciu lat, co roku, na początku jesieni miasto przez niemal miesiąc „należy” do seniorów, którzy mogą brać udział w ok. 200 różnych wydarzeniach i inicjatywach.

Od 2009 roku, na przełomie września i października, Wrocławskie Centrum Seniora wraz z partnerami organizuje święto seniorów we Wrocławiu. Dni Seniora mają na celu ukazać potencjał społeczny osób starszych oraz podkreślić ich istotną rolę w społeczeństwie. Przez miesiąc na seniorów czeka także mnóstwo różnych atrakcji i niespodzianek, w tym m.in.: Marsz Kapeluszy, Targi Senioralne, „Senioriada" (10 konkurencji sportowych), różnego rodzaju kulturalne przeglądy, Akademia Zdrowia Seniora, Dni Gerontologii oraz konferencje, warsztaty i wiele innych wydarzeń. Większość z nich jest bezpłatna.

W obchodach corocznie bierze udział kilkanaście tysięcy seniorów z całego Dolnego Śląska i innych regionów Polski. Organizatorem blisko 200 różnych wydarzeń jest nie tylko Wrocławskie Centrum Seniora, ale także partnerzy Wrocławskiej Karty Seniora (około 150 instytucji i podmiotów), Miejsca Przyjazne Seniorom oraz sami seniorzy – wolontariusze. Święto ma charakter międzynarodowy i wielopokoleniowy.

Harmonogram wydarzeń

Obchody Dni Seniora rozpocznie - jak co roku – rozpocznie Marsz Kapeluszy. W tym roku zaplanowano także m.in. Targi Senioralne, igrzyska sportowe „Senioriada”. Festiwal filmowy „Si, Señor!” w Kinie Nowe Horyzonty oraz inne imprezy kulturalne, międzypokoleniowe, festiwale, bale, konkursy i warsztaty edukacyjne, Akademię Zdrowego Seniora oraz nowość - dzień na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych na Partynicach.

Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu dostępne pod linkiem, a od sierpnia plan wszystkich wydarzeń będzie można odebrać w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6.

Program

Lokalizacja

Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

 Wrocław

Komentarze