Piknik dla Zdrowia

Piknik dla Zdrowia

17 czerwca (niedziela) wrocławianie będą skorzystać z bezpłatnych konsultacji, porad specjalistów i badań specjalistycznych oraz zwiedzić najnowocześniejsza klinikę na Dolnym Śląsku przy placu Strzeleckim 24 we Wrocławiu. W tym dniu klinika Medicus Clinic i Medicus Self szykuje również szereg atrakcji dla rodzin i dzieci.

Konsultacje

Wrocławianie będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji i porad specjalistów:

  • laryngologów
  • chirurgów plastycznych
  • dermatologów
  • alergologów
  • pulmonologów
  • lekarzy medycyny estetycznej
  • ginekologów
  • kosmetologów

Na przykład w ramach wizyty laryngologicznej specjaliści wykonają badanie endoskopowe, czyli badanie kamerą nosa, gardła oraz uszu. Po konsultacji pacjenci otrzymają kartę informacyjną wraz z diagnozą i dalszymi zaleceniami.

Dostępne również będą bezpłatne badania specjalistyczne, takie jak badania słuchu (tympanometria) i ocena czynności płuc (spirometria).

Wszyscy uczestnicy pikniku będą mogli spędzić czas na zabawach, grach, konkursach.

Dla dzieci

Dla najmłodszych szykowane są też takie atrakcje, jak malowanie twarzy, balony z helem, balonowe zoo, duże bańki mydlane czy też doplatane warkoczyki. Na 1. piętrze dzieci będą mogły również pobawić się w kąciku malucha, gdzie dostępne są zabawki interaktywne.

Piknik dla zdrowia całej rodziny

Niedzielne wydarzenie to okazja do promowania zdrowego trybu życia i profilaktyki prozdrowotnej oraz edukacji w zakresie zdrowia wśród mieszkańców Wrocławia.

Każdy uczestnik pikniku będzie mógł również wziąć udział w krótkich (30-minutowych) wykładach, prowadzonych przez specjalistów z zakresu: laryngologii, foniatrii, dermatologii, pulmonologii czy też kosmetologii.

Będzie można również porozmawiać ze specjalistami i zadać nurtujące nas pytania. Lekarze opowiedzą m.in. o tym, dlaczego dzieci często chorują w przedszkolu, jaki ma wpływ palenie papierosów na schorzenia krtani, o bezdechu śródsennym – czyli jakie konsekwencje dla zdrowia może nieść za sobą chrapanie, atopowe zapalenie skóry i kurzajki – przyczyny, objawy, leczenie czy też jak skutecznie modelować sylwetkę wykorzystując najnowocześniejsze technologie w zakresie medycyny estetycznej.

A jeśli ktoś marzył kiedyś o tym, aby zobaczyć, jak wygląda jeden z najnowocześniejszych bloków operacyjnych w Polsce, dowiedzieć się, czym jest endoskop laryngologiczny, czy też zobaczyć kabinę ciszy wykonaną z akustycznych paneli o najwyższej zdolności izolacji i minimalizacji pogłosu, w której wykonuje się badania słuchu – będzie miał taką okazję w ramach zwiedzania kliniki. W każdym gabinecie będzie dostępny specjalista, który opowie o swojej pracy.

Będzie to również świetna okazja dla rodziców, których dzieci boją się wizyty u lekarza, czy też pobytu w szpitalu. Maluchy w ten sposób mogą przełamać swój strach, a przede wszystkim zaspokoić swoją ciekawość.

Na poziomie 0 (w holu) pacjenci będą mogli również dowiedzieć się więcej na temat leczenia schorzeń czy też pielęgnacji ciała i skóry. Pielęgniarki i kosmetolodzy odpowiedzą na pytania, udzielą porad i pomogą każdemu, kto tylko się do nich zgłosi.

Firma Medicus

Istnieje na rynku medycznym 25 lat. We Wrocławiu od ponad 10 lat działa Dolnośląskie Centrum Laryngologii (obecnie Medicus Clinic), które rozwinęło swoją ofertę o takie specjalizacje, jak foniatra, alergolog, pulmonolog, chirurg i urolog dziecięcy, pediatra, immunolog, neurolog, endokrynolog czy też osteopata. W listopadzie 2017 r. poszerzyło swoją działalność, otwierając klinikę Medicus Self, oferującą wrocławianom opiekę medyczną w zakresie m.in. chirurgii plastycznej, dermatologii, ginekologii, chirurgii naczyniowej, medycyny estetycznej, trychologii i kosmetologii. 

Wideo / zdjęcia

Komentarze