Pierwsze Targi Pracy dla Migrantów

Pierwsze Targi Pracy dla Migrantów

23 maja 2018 roku w godz. 10.00-17.00  w Centrum Ukraińskie Kultury i Rozwoju przy ul. Ruskiej 46A, lok 201. odbędą się „Targi Pracy dla migrantów”.

Będą to pierwsze w Polsce targi pracy dla cudzoziemców, a ich celem będzie połączenie obcokrajowców o zróżnicowanym doświadczeniu i kompetencjach poszukujących pracy we Wrocławiu i lokalnych pracodawców doświadczających deficytu pracowników.  

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Ukraina – organizacja pozarządowa, która powstała z inicjatywy Konsula Honorowego Ukrainy we Wrocławiu, Grzegorza Dzika.

Fundacja zajmuje się wsparciem migrantów i cudzoziemców, w szczególności pochodzenia ukraińskiego, w obszarze rozwoju zawodowego, społecznego i osobistego oraz integracji z polskim społeczeństwem.

Wystawcami na Targach będą między innymi SoftServe, BNY Mellon, UBS oraz grupa Hasco-Lek. W trakcie targów pracodawcy będą mieli możliwość zaprezentowania swojej oferty, spotkania z potencjalnymi kandydatami (także w formie rekrutacyjnego „speed dating”)  oraz skorzystania z porad specjalistów w szczególności z zakresu zarządzania zespołem wielokulturowym (warsztaty) i zatrudnienia cudzoziemców w oparciu o bieżące regulacje prawne (konsultacje).

Cudzoziemcy biorący udział w targach będą mieli  możliwość bezpośredniego kontaktu z kilkunastoma pracodawcami, porównania ofert pracy, oraz zadania bezpośrednio wszelkich pytań dotyczących pracy, wymagań wobec kandydatów i procedurze rekrutacyjnej.

Uczestnicy targów uzyskają również możliwość wykonania profesjonalnego zdjęcia do CV oraz weryfikacji dokumentów aplikacyjnych przez doradcę zawodowego.

Partnerami targów jest Zachodnia Izba Gospodarcza i Impel. Udział w targach jest bezpłatny zarówno dla uczestników, jak i wystawców.

Zapisy.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

CUKR – Centrum Ukraińskiej Kultury i Rozwoju

Ruska 46a,  Wrocłąw

Komentarze