Akademia Miejskiego Ogrodnika

Akademia Miejskiego Ogrodnika

Nie masz „ręki” do kwiatów? Nie wiesz jaką roślinę kupić do swojego mieszkania lub posadzić na działce, a może coś zaatakowało Twojego ulubionego zielonego towarzysza? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odkryjesz podczas Akademii Miejskiego Ogrodnika!

Na zajęciach poznasz podstawowe zagadnienia z zakresu doboru roślin, chorób i szkodników roślin ozdobnych. Zagłębisz się również w różnorodny świat kaktusów oraz sukulentów, odkryjesz niebezpieczną stronę niektórych gatunków, a podczas grudniowych warsztatów stworzysz kompozycje z gwiazdą betlejemską w roli głównej.

Program:

27.09 – ABC Ochrony Roślin

  • wykład i rozmowa: Poznaj tajniki ochrony roślin, dowiedz się wszystkiego o balkonowych i domowych szkodnikach
  • gość: Maciej Rdzanek

11.10 – Prędzej mi kaktus wyrośnie

  • wykład i rozmowa: Odkryj niezwykły świat uprawy kaktusów i sukulentów

15.11 – Zabójcze rośliny, trujące piękności

  • wykład i rozmowa: Sprawdź, czy rośliny rosnące w Twoim mieszkaniu lub ogrodzie nie są przypadkiem niebezpieczne

6.12 – Prawdziwa gwiazda jest tylko jedna

Akademia Miejskiego Ogrodnika

to cykl spotkań wokół tematów roślinnych. Podczas zajęć poznajemy podstawowe zagadnienia z zakresu doboru roślin, chorób i szkodników roślin ozdobnych, projektowania przydomowych rabat czy wykonywania kompozycji florystycznych. Na spotkaniach dzielimy się sadzonkami, nasionami i sposobami na obłaskawienie ulubionych roślin. Część teoretyczna często wsparta jest warsztatem, który dopełnia i rozwija każde spotkanie. Umiejętności do pracy z roślinami nie są konieczne.

Lokalizacja

Barbara

Świdnicka 8b,  Wrocław

Komentarze