Wakacyjne Niedziele we WRO

Wakacyjne Niedziele we WRO

W lipcu niedzielny program Centrum Sztuki WRO dla dzieci i rodziców przyjmuje inną formułę. Czas lipcowych niedziel spędzać będziemy na wspólnym oglądaniu i czytaniu ciekawych pozycji z literatury dziecięcej, które zgromadziliśmy przy okazji wystawy 4. Konkursu Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów.

Do każdej z prezentowanej na wystawie prac wybraliśmy jeden tytuł, który koresponduje z tematyką dzieła. Wśród zebranych książek są m.in. „Ścieżka bosych stóp” pracowni k., z którą współpracowaliśmy w 2016 roku przy okazji projektu Eco Expanded City, „Z działki, z lasu i takie tam” z przepisami na przetwory Agaty Królak, „Wędrówka Nabu” – wzruszająca opowieść o poszukiwaniu domu, napisana przez Jarosława Mikołajewskiego i zilustrowana przez Joannę Rusinek, czy zabawne „Nie odrobiłem lekcji, bo…”, której autorami są Davide Cali i Benjamin Chaud. Dzięki fantastycznej pozycji „Tu jesteśmy. Kosmiczne wyprawy wizje eksperymenty” odbędziemy niezwykłą podróż okołoziemską.

Każde niedzielne spotkanie zaczniemy od prezentacji pracy na ekspozycji. Potem, w swobodnej atmosferze, leżąc wygodnie na materacach będziemy czytać i rozmawiać o lekturze oraz o wystawie. Nie zabraknie też działań twórczych związanych z tematem danej niedzieli.

Wyjątkiem będzie niedziela 15 lipca, kiedy WRO zaprasza na 上午, czyli tajwański poranek. Prosto z Tajwanu do Wrocławia zawita współpracująca od dawna z WRO kuratorka Yunnia Yang. Tym razem przywiezie ze sobą zestaw 9 specjalnie wybranych filmów animowanych – najnowszych i już zdobywających prestiżowe nagrody. Unikalny klimat, różnorodność technik i wysokiej jakości warsztat tajwańskich animatorów z pewnością zachwycą małych i dużych widzów

Wstęp wolny.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Centrum Sztuki WRO - WRO Art Center

Widok 7, 50-052 Wrocław

Komentarze