Wakacyjne Niedziele we WRO

Wakacyjne Niedziele we WRO

W lipcu niedzielny program Centrum Sztuki WRO dla dzieci i rodziców przyjmuje inną formułę. W czasie wakacyjnych spotkań  uczestnicy będą przyglądać się miastu i architekturze, a pomogą nam w tym różnorodne książki, zgromadzone we WRO specjalnie na tę okazję. Działania odbywające się pod hasłem Małe Polis będą realizowane w kontekście trwającej we WRO wystawy Mega-Lo-Polis.

W każdą niedzielę lipca organziatorzy zapraszają do wspólnego czytania i przeglądania książek. Zebrali różnorodne tytuły dotyczące konkretnych miast, sposobów zamieszkiwania czy rozwiązań architektonicznych. Wśród nich m.in. pop-upowa książka Archi Tektura o znanych budynkach Warszawy, kultowy D.O.M.E.K., czyli Doskonałe Okazy Małych i Efektownych Konstrukcji, zilustrowane przez duet Mizielińskich, miniopowieść o wielkich uczuciach pod tytułem Kawalerka, a także Nowy Jork i Paryż z serii Piżamorama z dołączoną paskowaną folią, która wprawia ilustracje w ruch czy Wspólne nie znaczy niczyje, która opowiada o tym, jak dbać o przestrzeń publiczną.

W czasie lipcowych spotkań nie zabraknie działań twórczych i oprowadzań po wystawie Mega-Lo-Polis, której główny element stanowi instalacja brytyjskiego artysty Stanzy, zbudowana z 400 zepsutych płyt głównych komputerów, na powierzchni ponad 40 mkw., przedstawiająca makietę miasta. Uczestnicy będą też inspirować do odkrywania mniej oczywistych miejskich atrakcji, w czym pomogą nam projekty takie jak: NIEMAPA Wrocław, Kto widział… modernizm, Out of Sth, a także Wrocław – wejście od podwórza, którego kontynuacją jest program Sąsiadujemy.

Spotkania zaplanowano na: 2, 9, 16, 23, 30 lipca 2017, o 12.30.

Wstęp wolny.

Lokalizacja

Centrum Sztuki WRO - WRO Art Center

Widok 7, 50-052 Wrocław

Komentarze