Wakacyjny kurs malarstwa i rysunku w Muzeum Pana Tadeusza

Wakacyjny kurs malarstwa i rysunku w Muzeum Pana Tadeusza

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na wakacyjne warsztaty, w ramach których uczestnicy poprzez serię praktycznych ćwiczeń oraz przyglądanie się dziełom prezentowanym na wystawie stałej zapoznają się z podstawami rysunku i wybraną techniką malarską (akryl). Zajęcia odbywać się będą przez cały lipiec i sierpień w każdą niedzielę od 9 lipca. 
 
Uczestnicy będą przyglądać się różnym dziełom sztuki i rzemiosłom z epoki romantyzmu, aby zrozumieć techniki oraz sposób patrzenia dawnych mistrzów. Zastanowią się nad sposobem budowania narracji za pomocą obrazu, używaniem barw w opisaniu aktualnego nastroju czy też w jaki sposób wykorzystywać inspiracje artystyczne do tworzenia własnej wypowiedzi malarskiej. Kurs poprowadzi Ewa Spisz, pedagog i specjalista od arteterapii, która od lat prowadzi autorską Pracownię Artystyczną w Bielawie, gdzie zajmuje się wielopłaszczyznowym kształceniem plastycznym młodzieży i dzieci. Organizuje kursy przygotowujące do egzaminów wstępnych na kierunki artystyczne oraz projektowe. Uczniowie Pracowni są laureatami licznych konkursów na szczeblu ogólnopolskim i lokalnym. 

Koszt:

Opłata za udział w warsztatach (24 godzin): 220 zł – niecałe 10 zł za 60 minut praktycznych zajęć. Zajęcia przeznaczone są dla osób powyżej 16. roku życia. W ramach ceny zapewnione są materiały plastyczne oraz bilety wstępu na wystawę stałą w Muzeum w ramach zajęć. Opłaty można dokonać w kasie Muzeum albo internetowo, po uprzednim zgłoszeniu mailowym przesłanym na adres wydarzenia@ossolineum.pl. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. 
 
Zapisy do 9 lipca 2017.

Lokalizacja

Muzeum Pana Tadeusza

Rynek 6, 50-117 Wrocław

Komentarze