Jest wiosna! Otwarcie sezonu plenerowego w Zajezdni

Jest wiosna! Otwarcie sezonu plenerowego w Zajezdni

Przed nami wiosenne, słoneczne tygodnie, które stanowią najlepszą zachętę do obudzenia się z zimowego snu i rozpoczęcia plenerowej aktywności. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Centrum Historii Zajezdnia zaprasza na dwudniowe wydarzenie, podczas którego wrocławianie przywitają wiosnę. Wśród atrakcji nauka jazdy na rolkach, ekologiczne warsztaty, bookcrossing z plenerową czytelnią, malowanie chodnikowego muralu, zwiedzanie wystaw oraz wiele, wiele więcej.

Sezon plenerowy

22–23 kwietnia w Centrum Historii Zajezdnia zainaugurowany zostanie sezon plenerowy. Wszystko odbywać się będzie w ramach czterech przestrzeni: ruchu, relaksu, rotacji oraz relacji, a przygotowane w ich ramach aktywności będą powiązane z wiosenną energią.

Kalorie spalone w trakcie ruchu będzie można uzupełnić w strefie smaków, która znajdzie się w przestrzeni przeznaczonej na relaks. W sobotni wieczór planowana jest również teatralna wieczorynka dla najmłodszych w wykonaniu wrocławskiego Teatru Lalek. W trakcie weekendu animatorzy będą zachęcać wrocławian do podzielenia się swoją historią i  przybliżenia miejsca, w którym się wychowywali i mieszkają. W tym celu przygotowana została specjalna mapa miasta, na której każdy będzie mógł zaznaczyć swój dom oraz zostawić krótką historię związaną z tym miejscem.

Ponadto, w tych dniach będzie można skorzystać z darmowego wstępu na wystawę główną Zajezdni „Wrocław 1945–2016” oraz dwie czasowe ekspozycje: „Zatrzymany w kadrze. Opowieść o Zbyszku Cybulskim” i „Taborowe życie Romów”. Wstęp na dwudniowe wydarzenie jest darmowy.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Centrum Historii Zajezdnia

Grabiszyńska 184,  Wrocław

Komentarze