Ferie w Muzeum Pana Tadeusza – oferta dla grup zorganizowanych

Ferie w Muzeum Pana Tadeusza – oferta dla grup zorganizowanych

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza grupy półkolonijne i inne grupy zorganizowane na specjalne warsztaty muzealne w czasie ferii zimowych (15–28 stycznia 2018):

Szlachecki bal!

Szlachta dobrze wiedziała, jak się bawić w karnawale. Karnawałowe pochody i bale były sposobem na spędzanie ostatnich dni przed Wielkim Postem. Porozmawiamy o tym, jak przebiegały, kiedy zaczęto świętować karnawał, a także czym różnił się karnawał we Wrocławiu od tego w Polsce szlacheckiej.

Pisać jak Mickiewicz….

Skąd w naszym Muzeum wziął się rękopis Pana Tadeusza i jakie były jego dzieje? Czy nasze książki różnią się od tych, z których korzystał Adam Mickiewicz? Dzieci sprawdzą, jak pisał wieszcz, dowiedzą się też, czym i na jakim materiale kiedyś pisano, odwiedzą romantyczną bibliotekę, w której przyjrzą się reprintom zabytkowych książek, a następnie wezmą udział w lekcji kaligrafii.

Szpiedzy tacy jak my

Doskonałe wprowadzenie dla najmłodszych w historię XX wieku. W czasie zajęć dzieci poznają wybrane, najciekawsze fakty z życia Jana Nowaka-Jeziorańskiego, a ćwicząc refleks i spostrzegawczość, zmierzą się z zadaniami godnymi słynnego Kuriera z Warszawy.

Tadeusz Różewicz. Oko poety

Zajęcia będą odbywać się na nowo otwartej wystawie czasowej Różewicz. Bez tekstu. Przed nami ambitne zadanie - sprawdzić, jak poeta patrzy na świat i jak my patrzymy na poetę (i poezję). Do działań wykorzystamy analogowy projektor i fotograficzne slajdy.

Wrocławskie spacery Tadeusza Różewicza

Uczestnicy zajęć towarzyszących nowo otwartej wystawie Różewicz. Bez tekstu podążą w wyobraźni szlakiem spacerów Tadeusza Różewicza uwiecznionych na filmach i fotografiach, i w wierszach. W części praktycznej zajęć stworzą wrocławski krajobraz poetycki.

Dla dzieci do 14 lat

Terminy

  • wtorek–niedziela, 8.30–16.00
  • czas trwania: 75 minut

Cennik

  • 100 zł za grupę do 15 osób
  • 150 zł za grupę od 16 do 30 osób

By zarezerwować termin i zamówić warsztat, należy wypełnić formularz zgłoszenia: https://bilety.ossolineum.pl/grupowe.html

Pytania? edukacja-mpt@ossolineum.pl

tel. 71 75 50 651 do 656

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Muzeum Pana Tadeusza

Rynek 6, 50-117 Wrocław

Komentarze