Dolnośląski Konwent Regionalny organizacji i środowisk osób z niepełnosprawnościami

Dolnośląski Konwent Regionalny organizacji i środowisk osób z niepełnosprawnościami

Konwent organizacji i środowisk osób z niepełnosprawnościami SAMODZIELNOŚC-NIEZALEŻNOŚĆ-AKTYWNOŚĆ odbędzie się 7 czerwca 2016r. w godz. 10.00 – 15.00 (ul. Legnicka 65, 3 sektor, Wrocław).

Konwenty Regionalne Osób z Niepełnosprawnościami odbywają się w kilku miastach w całej Polsce: w Gdańsku, Warszawie, Łodzi, Lublinie, Opolu, Krakowie i w Poznaniu. Są wydarzeniami towarzyszącymi przygotowaniom ogólnopolskiego Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami, jaki odbędzie się 20.09.2016r. w Warszawie. Konwent tworzą płaszczyznę dyskusji na temat jakości działań związanych z wdrażaniem postanowień Konwencji ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych w Polsce i mają doprowadzić do ogólnopolskiej debaty na temat nowego systemu wsparcia osób z niepełnosprawnościami.

Tematem przewodnim Konwentu dolnośląskiego będzie asystentura i jej miejsce w systemie wsparcia  osób z niepełnosprawnościami.

Udział w Konwencie Regionalnym Osób z Niepełnosprawnościami we Wrocławiu to nie tylko okazja do wymiany poglądów, zgłaszania problemów dotyczących osób z niepełnosprawnościami w naszym mieście i regionie. To także możliwość zgłaszania postulatów i/lub tematów do dyskusji podczas sesji równoległych na Kongresie centralnym.

Udział w Konwencie Regionalnym jest całkowicie bezpłatny.

Lokalizacja

Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3

Legnicka 65, 54-206 Wrocław

Komentarze