Enter Nokia – dzień otwarty w Nokii

Enter Nokia – dzień otwarty w Nokii

Nokia już po raz 6. otwiera swoje wrocławskie biura dla zwiedzających. Dzień Otwarty odbędzie się 3 czerwca od godziny 10:00 w najnowszym budynku West Gate przy ulicy Lotniczej 12. Dla zainteresowanych tematyką testowania i tworzenia oprogramowania telekomunikacyjnego organizatorzy przygotowali warsztaty, prezentacje projektów R&D, jak i wizytę w laboratorium. Po raz pierwszy Nokia zaprasza również wszystkich rodziców ze swoimi pociechami, ponieważ specjalnie dla najmłodszych przygotowano moc atrakcji.

Dzień Otwarty to doskonała okazja, aby poznać Nokię od środka i zobaczyć, jak i nad czym pracuje się w międzynarodowej firmie telekomunikacyjnej. Inżynierowie zaprezentują jak planowane, wytwarzane, a następnie testowane są innowacyjne rozwiązania mobilnego przesyłu danych. Goście dowiedzą się o takich technologiach jak dobrze znane WCDMA (inaczej 3G), popularne LTE (4G), czy będące dopiero w fazie przygotowania 5G, które ujrzy światło dzienne dopiero za kilka lat.

Organizatorzy szykują stanowiska, przy których inżynierowie z Nokii będą przybliżać tajniki technologii i projektów R&D. W programie są również tematyczne warsztaty m.in. poświęcone językowi Java („Robustness in Java”) czy „wprowadzeniu do Pythona”. Każdy „ninja developer” i „samuraj testowania” będzie miał możliwość poszerzyć swoją wiedzę o technikach tworzenia oprogramowania (TDD - test-driven development). Pełna lista dostępna jest na lokalnej stronie Nokii.

Na wyciągnięcie ręki

Sztandarowym punktem programu jest zwiedzanie laboratorium Nokii o powierzchni przekraczającej 4000m2. Można tu zobaczyć urządzenia do pomiaru i testowania sieci komórkowych wykorzystujących technologie tworzone we wrocławskim Centrum Nokii. W części demonstracyjnej inżynierowie pokażą m.in. rzeczywiste działanie sieci LTE, czy też komory termiczne, w których sprawdzane są urządzenia w ekstremalnych temperaturach. Drzwi Otwarte to jedna z niewielu okazji, aby zobaczyć jedno z najnowocześniejszych laboratoriów w Europie.

Coś innego niż technologie

Dzień Otwarty Nokii to także idealna okazja do podniesienia swoich umiejętności w obszarze kompetencji miękkich. Zainteresowani będą mogli dowiedzieć się, jak poprawnie napisać CV, które jednocześnie stanie się atrakcyjne na obecnym rynku pracy.

Dla lubiących rywalizację, organizatorzy przygotowali konkurs z nagrodami, sprawdzający wiedzę z zakresu programowania. Liczyć się w nim będą nie tylo umiejętności matematyczno-logiczne ale również czas odpowiedzi na poszczególne pytania.

Zabierz dziecko na warsztaty. Lego wzywa

Na uczestników Dnia Otwartego czekać będzie moc innych atrakcji takich jak strefa Wellbeing, w której każdy gość będzie mógł się zrelaksować podczas masażu. W tym roku NOKIA przygotowała również strefę dla najmłodszych uczestników. Głównym jej punktem są warsztaty z programowania robotów z klocków lego dla dzieci w wieku 6 -12 lat.  Organizatorzy, na czas imprezy, zapewniają także animatora, który zatroszczy się o dzieci w czasie zwiedzania firmy przez rodziców – NOKIA zaprasza więc małych miłośników gier i zabaw ruchowych, plastycznych oraz programistycznych ! Jest to nawiązanie do polityki prorodzinnej Nokii, która jako firma, od lat stawia na pracujących rodziców, oferując im na co dzień wiele udogodnień, jak m.in. dofinansowania do wakacji, przedszkoli czy żłobków.

Na Dzień Otwarty Nokii można zapisać się na stronie www.nokiawroclaw.pl/openday. Impreza jest darmowa, ale wymagana jest wcześniejsze rejestracja. Więcej informacji na stronie internetowej www.nokiawroclaw.pl oraz na oficjalnym profilu Facebooka wrocławskiej Nokii.

Wideo / zdjęcia

Komentarze