Tapicer w akcji - weekendowe warsztaty

Tapicer w akcji – weekendowe warsztaty

Jedyne w swoim rodzaju dwudniowe warsztaty weekendowe Tapicer w akcji z Mistrzem Aleksandrem Kądzielą! Warsztaty dla zupełnie początkujących, hobbystów i majsterkowiczów. Gościmy na tych warsztatach również tapicerów i stolarzy. Wyjątkowe warsztaty meblarskie, połączenie dawnych technik rzemieślniczych z nowatorskim podejściem do odnowy mebli tapicerowanych. Uczestnicy dowiedzą się, jak samodzielnie odświeżyć swoje krzesło, fotel, mebel tapicerowany i nadać mu niepowtarzalny charakter. Szkolenie odbywa się metodą Mistrz – Uczeń z naciskiem na praktykę: ok. 80% praktyki ok. 20% teorii.

Uczestnicy pracują na własnych niedużych meblach, które odnowione zabierają z powrotem do domu. Tkaniny: ok 15 kolorów i rodzajów tkanin (możliwość zabrania własnej tkaniny). Jeden uczestnik = jeden mebel (nieduży fotel, puf, krzesło, podnóżek, szycie poduch, mały panel tapicerowany) Ograniczonej liczbie chętnych, nieposiadających własnych mebli, zapewniamy do pracy meble zapasowe za dopłatą (koniecznie wcześniejsze powiadomienie)

 

Program:

Wprowadzenie, wykład na temat tapicerowania i odnawiania mebli. BHP Poznanie narzędzi i materiałów stolarsko-tapicerskich, tajniki Mistrza. Ustalenie z uczestnikami zakresu i szczegółów prac. Demontaż i prace rozbiórkowe. Ściąganie powłok, starych tkanin, drobne naprawy Wymiana pianek, pasów, klejenie. Wymiana wyściółek, podbitek. Wymierzanie i wyliczanie tkanin. Szycie, poznanie przemysłowych maszyn do szycia, ścieg kryty tapicerski. Tapicerowanie, elementy ozdobne, guziki. Prace końcowe i kosmetyczne, podsumowanie.

 

Jaki mebel zabrać

Proszę nie zabierać masywnych mebli, skomplikowanych foteli, dużych gabarytów. Czas i miejsce jest ograniczone. Minimum tydzień przed wydarzeniem wyślij zdjęcie mebla do naszej akceptacji: [email protected]

 

Poradnik

Zabierz wygodny strój + buty (takie które mogą się zbrudzić np. od kleju. Zapewniamy kawę, herbatę, wodę i coś słodkiego, kanapkę zabierz z domu. Przerwy nie są przewidziane, kto ma potrzebę zrobić sobie przerwę na kawę informuje instruktora. Nigdy nie szyłeś/aś na maszynie nie zabieraj fotela, na pierwsze warsztaty zabierz podnóżek, krzesło tapicerowane, ilość czasu jest ograniczona.

Duże gabaryty, skomplikowane fotele, nie są odpowiednie na dwudniowe warsztaty, koniecznie wyślij zdjęcie mebla do akceptacji. Każdy uczestnik jest inny, ma inne doświadczenia i tempo pracy, pamiętaj że główne założenie warsztatów to zdobycie wiedzy.

W pracowni szkoleniowej zapewniamy dostęp do sprzętu, wszystkie potrzebne materiały, nadzór i opiekę trenera. Wiek + 18 Zapewniamy solidny jak na siłowni wycisk + strzelanie zszywaczem. Poznasz również pozytywnie zakręcone osoby i spędzisz z nami super czas. Cena: 980 zł

Prowadzący: Aleksander Kądziela

Więcej informacji i zapisy.

Lokalizacja

CRZ Krzywy Komin

Dubois 33-35a, 50-207 Wrocław

Komentarze