wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Edukacja i rozwój
  4. Chcę dobrze – warsztat o wpadkach językowych

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Uważasz się za osobę otwartą i tolerancyjną, jesteś ciekawy/ciekawa osób będących częścią innych kultur, chcesz, żeby czuli się tu dobrze, a mimo to… czasami popełniasz błąd. Albo nie wiesz jak się zachować. Łapiesz się na własnych podskórnych uprzedzeniach.

I nie czujesz się z tym dobrze. Znasz to? Bo my tak. Podczas spotkania stworzymy okazję do wzajemnego i troskliwego wysłuchania siebie nawzajem. Opowiemy sobie o sytuacjach, gdy rozpoznajemy w sobie uprzedzenia/stereotypy. Gdy doświadczamy niezręczności lub niepewności związanej z tym, jak się zwrócić do osoby innej niż my sami.

Uczestnicy i uczestniczki w bezpiecznej atmosferze podzielą się wybranym doświadczeniem/sytuacją/wątpliwością i otrzymają informację zwrotną. Będziemy się uczyć, słuchając siebie nawzajem. Do udziału w warsztacie zapraszamy także migrantów/migrantki, którzy ze swojej perspektywy mogą opowiedzieć o tym jak się czują i czego potrzebują, gdy ktoś chce dobrze, ale mu nie wychodzi. Prowadzący: Aneta Osuch, Arkadiusz Wierzba (Fundacja Ekorozwoju) Zapisy: [email protected] Typ spotkania: warsztat w formie kręgu.

Na spotkanie zapraszamy: wszystkich mieszkańców i mieszkanki Wrocławia Limit osób uczestniczących: 15 Prowdzący: Aneta Osuch – psycholożka, filozofka, edukatorka, trenerka. Współpracuje z Fundacją Ekorozwoju, koordynuje projekty edukacyjne oraz edukuje w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji, zmian klimatu, edukacji globalnej i zrównoważonego rozwoju. Arkadiusz Wierzba – kulturoznawca, trener, polonista. Współpracuje z Fundacją Ekorozwoju jako edukator przy projektach związanych m.in. z problematyką zmian klimatu, globalnych zależności, odpowiedzialnej konsumpcji i praw zwierząt.

The „Talking Circle” Workshop. We will create an opportunity to listen to each other. We will talk about situations when we discover prejudices or stereotypes in ourselves, about moments when we feel uncomfortable or insecure, not sure how to address another person. By listening to each other, we will try to learn from each other.

Тренінг у формі кола. Ми створимо нагоду для того, щоб вислухати один одного. Розкажемо один одному про ситуації, в яких впізнаємо упередження/стереотипи в собі, коли ми відчуваємо незручність або невпевненість, пов’язану з тим, як звернутися до особи, яка відрізняється від нас самих. Слухаючи один одного, ми будемо вчитися.

Dialogopolis jest realizowane w ramach projektu ReSTART, który jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (FAMI) oraz budżetu państwa

Zobacz także