CO OZNACZA SŁOWO „BLIŹNI”? JĘZYK RELIGIJNY WOBEC KRYZYSU MIGRACYJNEGO

Co oznacza słowo „bliźni”? Język religijny wobec kryzysu migracyjnego

Ostatnie tygodnie przyniosły kolejny poważny kryzys migracyjny, związany z sytuacją w Afganistanie. W mediach i w przestrzeni publicznej pojawia się wiele wypowiedzi na ten temat, które reprezentują niemal pełne spektrum postaw wobec uchodźców.

Język, którym posługują się politycy/polityczki, aktywiści/aktywistki, liderki/liderzy religijni i inni uczestnicy/uczestniczki debaty może wyrażać ich stosunek do problemu migracji i do samych migrantów/migrantek.

Do kogo ma zastosowanie słowo „bliźni”? Jak brzmi słowo „uchodźca” w ustach osób deklarujących swój związek z wiarą? Czy język, którym religijni przywódcy mówią i piszą o kryzysie migracyjnym, wyraża troskę, współczucie i miłość, czy też lęk, niechęć lub obojętność? Prowadząca: Joanna Gacka (Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna) Goście i Gościnie: Anna Dąbrowska, Karol Wilczyński, bp Waldemar Pytel, prof. Wojciech Szczerba, Ignacy Dudkiewicz

Zapisy.

Typ spotkania: debata połączona z rozmową z publicznością Na spotkanie zapraszamy: osoby zainteresowane tematem Transmisja on-line na Facebooku na stronach Przejście Dialogu, Wielokultury Wrocław, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna.

Lokalizacja

Przejście Dialogu

Świdnicka 19,  Wrocław

Komentarze