konkurs WroSpace

Konkurs plastyczno-graficzny "Lemowska wizja przyszłości"

Rok Stanisława Lema – pisarza science-fiction, który swoimi powieściami, esejami i felietonami podbił świat. Stowarzyszenie WroSpace zaprasza do uczczenia setnej rocznicy urodzin wybitnego Polaka i udziału w konkursie plastyczno-graficznym „Lemowska wizja przyszłości”. Konkurs „Lemowska wizja przyszłości” polega na indywidualnym wykonaniu pracy plastycznej lub graficznej przedstawiającej wizję Golema – superkomputera przyszłości i przesłaniu drogą mailową do 30 września 2021 r. na adres konkurs@wrospace.pl.

Praca konkursowa może zostać wykonana w dowolnej technice, dozwolone są zarówno prace manualne jak i grafika komputerowa stworzona za pomocą programów graficznych 2D lub 3D; może być wykonana w dowolnym formacie arkusza papieru, na powierzchni płaskiej (malarstwo, rysunek, grafika i in.). Prace będą oceniane ze względu na oryginalne podejście do tematu, spójność z tematem i walory artystyczne. Konkurs skierowany jest do wszystkich zainteresowanych twórczością Stanisława Lema, młodych i starszych. Rozstrzygnięcie nastąpi w dwóch kategoriach – praca plastyczna i praca graficzna (stworzona w programie graficznym), a każda z nich jeszcze w trzech kategoriach wiekowych: a. Kategoria I – do lat 10, b. Kategoria II – 11-16 lat, c. Kategoria III – powyżej 16 lat. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi podczas World Space Week Wrocław, który odbędzie się w dniach 06-07.11.2021 r. we Wrocławiu. Nagrodą główną w Konkursie jest wydruk Pracy Konkursowej na gadżetach promocyjnych Stowarzyszenia WroSpace (np. koszulce, kubku, naklejkach, plakacie). Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru formy wydruku, w zależności od formatu i jakości pracy.

Organizator przyzna maksymalnie 6 głównych nagród, po jednej w każdej kategorii. Pozostałymi nagrodami dla zwycięzców, w zależności od kategorii, są książki, filmy edukacyjne i zestawy gadżetów. Możliwe jest przyznanie nagrody-wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy w wersji elektronicznej. Wydarzenie współfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu NOWEFIO 2021. Szczegółowe informacje, w tym regulamin i zgody na przetwarzanie danych osobowych, znajdują się na stronie konkursu https://wrospace.pl/lemowska-wizja-przyszlosci/.

Lokalizacja

online

 Wrocław

Komentarze