Olga Budzan, fot. Marcin Szczygieł

Haftujemy!: Hafty 3D – premiera odcinka

Zespół Barbary zaprasza na premierę kolejnego odcinka cyklu Haftujemy! Jest to internetowa kontynuacja warsztatowych działań w Barbarze.

Prowadzone przez Olgę Budzan lekcje online, jak zawsze, przeznaczone są nie tylko dla profesjonalistów. Ten semestr dedykowany jest zagadnieniom technicznym, które pomogą zainteresowanym wyszywaniem umocnić się w hafciarskim fachu. Hafty 3D Czas na odrobinę szaleństwa! Podczas tej lekcji online z Olgą Budzan uczestnicy spotkania poznają kilka sposobów na stworzenie haftów prawdziwie trójwymiarowych. W trakcie tego nagrania Olga zdradzi proste triki i szałowe propozycje przybliżające temat kompozycji abstrakcyjnych i nie tylko. To właśnie faktury, kształty i barwy zawładną tamborkami.

Za inspiracje posłużą: poszycie leśne, bakterie pod mikroskopem, kudłate struktury, kolorowe spirale i… tęcze. Technika zdecydowanie poleca się dla lubiących eksperymenty i nieoczekiwane zwroty akcji z igłą i nitką w roli głównej. Umiłowani w haftu mogą być pewni, że Olga przeniesie nas na kolejny level haftowania! Bonus! A jakże! Dodatkiem do tego odcinka są szablony zwierząt do wyszycia na tkaninie techniką nitki kładzionej (dostępne do wydruku w linku pod wideo).

Są to proste wzory, które przybliżą starą technikę hafciarską i dzięki którym nauka wyszywania będzie jeszcze przyjemniejsza! Lekcję online będzie można obejrzeć na facebookowym profilu Barbary. Kolejny odcinek już 5 maja! Lekcję poprowadzi Olga Budzan Urodzona w 1984 w Szczecinie. Ukończyła etnologię i antropologię kulturową na Uniwersytecie Wrocławskim oraz projektowanie tkanin na Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie. Na co dzień zajmuje się ilustracją oraz szeroko pojętym rzemiosłem.

Jest autorką ilustracji do powieści „Fanfik” Natalii Osińskiej wydanej przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej oraz ilustracji do przewodnika „Dolnoślązacy” wydanego przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Jej prace były publikowane na łamach „Rity Baum” oraz „Małego Formatu”. Jest autorką ilustracji do wydawnictw płytowych wrocławskiej fundacji Ważka. Współpracuje również z Pasażer Zine and Records. Pracuje również w Dziale Oświatowym wrocławskiego Muzeum Etnograficznego. Więcej o cyklu Haft łagodzi obyczaje i skołatane nerwy, uczy koncentracji, relaksuje i sprzyja rozmowom.

W dodatku jest bardzo demokratyczną techniką – nie wymaga ani specjalistycznego sprzętu, ani drogich materiałów. Na chwilę zapomniany, dziś powraca w coraz ciekawszych, odświeżonych wersjach. Nasze zajęcia są dla wszystkich, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności lub nauczyć się czegoś nowego. W tym semestrze skupimy się na tym, na co nigdy nie było dość czasu. 

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Barbara

Świdnicka 8b,  Wrocław

Komentarze