Human in Space

Human in Space

12 kwietnia 1961 roku Jurij Gagarin wystartował z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie w pierwszy lot człowieka w przestrzeń kosmiczną. W tym roku przypada okrągła 60. rocznica tego niezwykłego wydarzenia.

Żeby przypomnieć o tym niezwykłym wydarzeniu, szczególnie dzieciom i młodzieży, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego wraz z partnerami przygotowało cykl wykładów, warsztatów i pokazów zatytułowanych Human in Space.

Będą one dotyczyć szeroko rozumianej tematyki związanej z kosmosem i obecnością w nim człowieka. Do współpracy zaproszeni zostali naukowcy, wykładowcy, eksperci, mentorzy Akademii Twórczych Inicjatyw Obywatelskich, którzy przekażą ciekawe informacje dotyczące tej rozległej dziedziny wiedzy. Całość wydarzenia planowana jest w dniach 07-30 kwietnia. Ze względu na obecną sytuację pandemiczną odbędzie się ono online. 

Wszystkie wydarzenia będą odbywały się za pośrednictwem platformy ZOOM (najlepiej skorzystać z przeglądarek Firefox lub Chrome).

Poszczególne wydarzenia skierowane są do różnych grup wiekowych: dzieci i młodzieży ze szkół Wrocławia i Aglomeracji, ale także nauczycieli oraz innych zainteresowanych osób dorosłych. Na wydarzenia obowiązują zapisy.

Program

Lokalizacja

Wydarzenie online

 Wrocław

Komentarze