Warsztaty graficzne online | Monotypia

Warsztaty graficzne online | Monotypia

Pracownia Grafiki prowadzona w Światowidzie przez Martę Lech zaprasza na kolejną odsłonę filmowego elementarza technik graficznych. 

Technikę monotypii można wykonywać na kilka różnych sposobów, ale jej rezultatem są zawsze pojedyncze unikatowe odbitki. Na prezentowanym filmiku obrazek komponowany jest z wielu oddzielnych elementów - liści, traw, drobnych przedmiotów, ale dla efektu finalnego odbitki znaczenie ma nie tylko sam układ elementów, ale też ich naturalne tekstury. Pokrywając je farbą i układając kompozycję na gładkiej powierzchni folii po przykryciu całości papierem odbitkę możemy uzyskać odbijając ją zarówno ręcznie, jak i na prasie graficznej.

W warunkach domowych z powodzeniem możemy użyć farb akrylowych z domieszką płynu do mycia naczyń, który opóźnia ich schnięcie. Można też zastosować wysychające długo farbki olejne – wtedy pomalowane elementy możemy układać i komponować do woli, bez pośpiechu. Nie musimy używać też specjalistycznego papieru do grafik, wystarczy zwykły papier do drukarki, a wałek z gąbki z powodzeniem zastąpimy gąbką do naczyń.

Więcej technik graficznych znajdziecie w Pracowni Grafiki online -> TUTAJ

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Wydarzenie online

 Wrocław

Komentarze