Ola Bilińska: kołysanki dla dzieci w jidysz

Ola Bilińska: kołysanki dla dzieci w jidysz

Kołysanki – kto ich nie lubi? To ostatnia rzecz, którą w dzieciństwie słyszymy przed zaśnięciem... Muzyka, która zmienia się w sen.

Płynie z ust mamy, taty, babci - kogoś, kto nas bardzo kocha. Kołysanki śpiewają rodzice dzieciom od wieków, na całym świecie.

Śpiewały je także kiedyś żydowskie mamy swoim dzieciom. Zapraszamy serdecznie dzieci i rodziców na muzyczną podróż w przeszłość, w świat dzieciństwa – i w podświadomość! - podczas której posłuchamy tych pięknych pieśni w zupełnie zaskakujących, nowoczesnych interpretacjach.

Proponujemy Państwu nowatorską formę koncertu kołysanek w jidysz urozmaiconego elementami warsztatów.

Ola Bilińska prezentuje kwiat twórczości najwybitniejszych kompozytorów i poetów tworzących w jidysz przed II wojną światową w swoich autorskich, nowoczesnych aranżacjach, wciągających słuchaczy w oniryczny świat dzieciństwa, zawieszony między jawą a snem, muzyką a literaturą.

Fragmenty koncertu przeplatane będą interaktywnymi formami warsztatowymi, podczas których dzieci uczyć się będą zarówno samych kołysanek, jak i poszerzać swoje kompetencje muzyczne i technologiczne poprzez naukę obsługi nowoczesnego sprzętu do nagrywania i wykonywania muzyki - loopera, efektów wokalowych, mikrofonu.

Środki te będą nam służyć uruchomieniu swojej wyobraźni i wrażliwości na rytm, barwę, brzmienie. Poprzez zabawę, dzieci poznają też elementy języka jidysz, oswoją się z tą częścią przedwojennej historii swojego kraju.

Ola Bilińska to wokalistka, multiinstrumentalistka, autorka tekstów i muzyki oraz tłumaczka poezji polskiej na język angielski.

Bilety w cenie 25 zł.

Lokalizacja

Klub Firlej – Ośrodek Działań Artystycznych

Grabiszyńska 56, 53-504 Wrocław

Komentarze