Praktyczne szkolenia Przemysł 4.0 dla przedsiębiorców we Wrocławiu

Praktyczne szkolenia Przemysł 4.0 dla przedsiębiorców we Wrocławiu

Jak wykorzystać inteligentne technologie i robotyzację w branży produkcyjnej, by zwiększyć konkurencyjność fabryki? Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości organizuje bezpłatne warsztaty dla biznesmenów i menedżerów we Wrocławiu.

Szkolenie przeznaczone jest dla właścicieli, prezesów oraz kierowników małych i średnich firm produkcyjnych. Podczas dwóch dni szkoleń menadżerowie  z Wrocławia i okolic poznają praktyczny wymiar Przemysłu 4.0 - trendu, który wchodzi do polskich fabryk. To czwarta rewolucja przemysłowa, oparta o innowacyjne technologie IT, automatyzację procesów i zupełnie nowe modele biznesowe.

– Duże koncerny zanurzyły się już w tym nurcie. Dzięki Platformie Przemysłu Przyszłości stwarzamy możliwość zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności także mniejszym firmom produkcyjnym - mówi Justyna Kalbarczyk-Wiencek, prezes zarządu EITT, która organizuje szkolenie. - Warsztaty poprowadzą praktycy i wykładowcy uczelni ściśle związani z branżą przemysłową. Jeden dzień szkolenia zgłębia aspekty techniczne, drugi biznesowe.

Zajęcia odbywają się w małych grupach (maksymalnie. 20 uczestników). Trenerzy pokażą przykłady zastosowania rozwiązań cyfrowych w postaci produktów i przemysłowych instalacji.

W całej Polsce w programie Przemysł 4.0 weźmie udział 1000 menadżerów MŚP. We Wrocławiu będą trzy edycje szkolenia: jedna 5-6 listopada oraz dwie 7-8 listopada 2019, wszystkie w Hotelu VEGA przy ul. Grabiszyńskiej 251. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Program i darmowa rejestracja.

Jak Przemysł 4.0 zmieni polskie fabryki

Przemysł 4.0 to idea stworzenia inteligentnej fabryki, w której systemy przemysłowe są ściśle połączone z zaawansowanymi technologiami IT. Integracja pomiędzy systemami wymusza konieczność wprowadzenia nowych sposobów pracy, zarządzania danymi i łańcuchem dostaw w firmie.

Technologie, które pozwalają na wprowadzenie zmian to między innymi przemysłowy internet rzeczy (IoT), robotyzacja, sztuczna inteligencja (AI), wirtualna rzeczywistość (VR), blockchain, druk 3D czy chmura obliczeniowa w przemyśle. Zmiany wywołują także nowe spojrzenie na marketing i rolę klienta w firmach produkcyjnych.

 

Lokalizacja

Vega Hotel

Grabiszyńska 251, 53-234 Wrocław

Komentarze