Klub Koderek - zajęcia z programowania tylko dla dziewczyn

Klub Koderek – zajęcia z programowania tylko dla dziewczyn

Centrum Innowacji Przejście oraz Fundacja Girls Code Fun zapraszają do udziału w „Klubie koderek” czyli bezpłatnych zajęciach z programowania tylko dla dziewczyn. Kurs będzie miał formę cyklu sześciu spotkań od 21 października do 2 grudnia 2019.

Mało kto wie, że pierwszy język programowania stworzyła kobieta. Była to XIX-wieczna uczona Ada Lovelace. My wiemy i wierzymy w dziewczyny! Dlatego te zajęcia są tylko dla nich!

Podczas zajęć uczestniczki nie tylko nauczą się podstaw programowania i nabędą kompetencje cyfrowe, ale także stworzą więź z innymi dziewczynami oraz poznają kobiety z branży IT. Będziemy wspierać dziewczyny w ich rozwoju w dziedzinie nowych technologii oraz wzmacniać ich wiarę w siebie. Udowodnimy im, że wszystko jest możliwe.

Program:

  • tworzenie gier w Scratch'u
  • tworzenia prezentacji w Canva
  • wzmacnianie pewności siebie
  • kształtowanie postawy pewnego poruszania się w obszarze IT

Organizator:

Girls Code Fun to fundacja wspierająca dziewczyny i kobiety, które chcą zdobywać i poszerzać swoją wiedzę oraz kompetencje z obszaru nowych technologii. Działania fundacji to więcej niż programowanie dla kobiet i dziewczyn, to też budowanie poczucia wartości i pewności siebie. realizują Koło Programistek Miejskich, czyli projekt gdzie instruktorzy prowadzą serię warsztatów i spotkań obejmujących tematy takie jak programowanie od podstaw, nauka tworzenia stron internetowych i UX design.

Z myślą o młodszych dziewczynkach stworzyli stypendium naukowe 'Małe Programistki', do którego przystąpić mogą uczestniczki w wieku 8-15 lat. Laureatki otrzymują możliwość nauki przez cały semestr bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Marzeniem fundacji jest, aby każda dziewczyna i kobieta, która interesuje się nowymi technologiami miała dostęp do wiedzy, kursów i warsztatów, a także otrzymywała wsparcie od innych kobiet.

Edukatorzy:

Elżbieta Szulc - z wykształcenia elektronik, z zawodu tester oprogramowania, z zamiłowania edukatorka, organizatorka kursów dla dzieci i młodzieży z elektroniki i programowania. Pasjonuje się rozwojem osobistym i sportem.

Paweł Koryciński - LTE & 5G Software Development Engineer, od 3 lat pracuje jako programista w firmie Nokia, jego główne obszary zainteresowań to architektura oprogramowania, programowanie funkcjonalne, protokół AISG, samorozwój i kognitywistyka. Pasjonuje się również programowaniem w języku C ++ i F #. Chciałby zostać mentorem, ponieważ uważa, że jest jeszcze wiele do zrobienia, aby zapewnić pełną równość płci w branży STEM.

Szczegóły oferty:

wiek uczestniczek: 8-11 lat

liczba osób: max 12

terminy:

21, 28 października / godz. 16.30-18.00
4, 18, 25 listopada / godz. 16.30-18.00

2 grudnia / godz. 16.30-18.00

zapisy przez formularz (linka na stronie wydarzenia)
warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest własny sprzęt

Rodzice uczestniczek wyrażają zgodę na wykorzystywanie wizerunku dzieci, utrwalonego w postaci zdjęć lub nagrań video, w celach promocyjnych organizatorów. Zgoda ta obowiązuje zarówno na czas trwania kursu, jak i po jego zakończeniu.

Lokalizacja

Centrum Innowacji Przejście – filia nr 13 MBP

Świdnicka 19,  Wrocław

Komentarze