Taniec afrykański dla osób 50+

Taniec afrykański dla osób 50+

W każdą środę, w godz. 16.30-17.45 zapraszamy na regularne warsztaty tradycyjnego tańca z Afryki Zachodniej, które prowadzi tancerka i podróżniczka Aneta Szlacheta / Afrotonika. Afryka jest najlepszym przykładem na to, że tańczyć każdy może, niezależnie od tego ile ma lat.

Doświadczenie radości płynącej z naturalnego, spontanicznego ruchu następuje w każdym wieku! Na zajęciach tańczymy choreografie inspirowane tradycyjnym tańcem z Afryki Zachodniej (Gwinea/ Mali). To już 6 sezon naszych warsztatów w Klubie Pod Kolumnami!! Grupa ma za sobą występy i pokazy podczas których za każdym razem podbija serca publiczności

Do tej pory kilkakrotnie wystąpiła m.in podczas Festiwalu Freaki Afryki, Klubie Pod Kolumnami, zatańczyła na wrocławskich Dniach Seniora oraz Dniach Ziębic, można ją również zobaczyć w teledysku Mamadou & Sama Yoon. 

Pokazy i występy grupy nie są obowiązkowe. Nie zwlekaj i dołącz do nas!! Zapraszamy wszystkich ciekawych świata, w niezwykłą podróż do źródeł tańca i muzyki! Koszt: 45 zł (karnet na 4 zajęcia), jednorazowe wejście - 18 zł. Zapisy i informacje: Klub Pod Kolumnami: info@kolumny.art.pl // (71) 322 95 38 Aneta Szlacheta: afrotonika@gmail.com // +48 504 390 061

Prowadząca: Aneta Szlacheta - animatorka kultury, ekolożka, instruktorka tańca afrykańskiego, podróżniczka. Inspiruje się kulturą Afryki Zachodniej, do której podróżuje ucząc się tańca u źródeł od najlepszych tancerzy baletów afrykańskich (Gwinea/ Mali) oraz tradycyjnego tańca z wiosek regionu Hamana (Gwinea Górna). Podczas swoich kilkumiesięcznych wypraw, wielokrotnie miała okazję przyjrzeć się bliżej codziennemu życiu, rozmaitym festiwalom, ceremoniom oraz zwyczajom mieszkańców wiosek i miast Afryki Zachodniej. Prowadzi liczne warsztaty tańca dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Inicjatorka i dyrektorka artystyczna festiwalu "Freaki Afryki". Założycielka firmy Afrotonika Rytm & Ruch.

Występowała na wielu scenach w kraju i za granicą ( m.in Rosja, Francja, Szwajcaria, Włochy, Austria, Niemcy, Czechy, Litwa) z tancerzami światowej klasy, takimi jak Babara Bangoura Fakoly (Gwinea), Tahirou Djembe Ouedraogo (Burkina Faso), Seckou Keita (Senegal), Adama Dembele (Burkina Faso), Harouna Dembele (Burkina Faso), Italo Sylla (Gwinea) i wieloma innymi. Taniec afrykański wykorzystuje w różnorodnych projektach, m.in teatrze tańca, pokazach z ogniem, street artcie. Tancerka zespołu CBB Ensemble z którym koncertuje w Polsce i za granicą. TANIEC AFRYKAŃSKI jest żywiołową formą ekspresji, wyraża radość życia i afirmację świata. Wyzwala w nas radość, kreatywność, spontaniczność, pozwala odprężyć się i wyrazić siebie. Wzmaga koordynację ruchową i rozwija świadomość ciała. Dzięki niemu zbliżamy się do naszej prawdziwej natury, do naturalnej potrzeby kontaktu z ziemią- co wpływa na poczucie własnej wartości oraz dodaje pewności siebie.

Lokalizacja

Klub Pod Kolumnami

pl. św. Macieja 21, 50-244 Wrocław

Komentarze