XII Festiwal Wysokich Temperatur

XII Festiwal Wysokich Temperatur

Międzynarodowy Festiwal Wysokich Temperatur organizowany jest przez wrocławską Akademię Sztuk Pięknych im. E. Gepperta. Jest to jedyna w Polsce otwarta impreza artystyczna, podczas której mistrzowie pracy z ogniem dzielą się wiedzą i doświadczeniem z publicznością, prezentując swoją pracę niejako „od kuchni”.

„Sztuka pełna ognia” to tegoroczne hasło Festiwalu, przyświecające artystom i uczestnikom, którzy spotkają się na licznych pokazach, pasjonujących warsztatach oraz interesujących wystawach. Zaproszeni z całego świata profesjonalni twórcy szkła, ceramiki i metalu będą prezentować swoją twórczość i umiejętności aż przez trzy czerwcowe dni.

Będzie naprawdę gorąco! 

Pełny program wydarzenia

Pokazy: Metal

piątek

  • 13.00–18.00, Laserowe wycinanie gadżetów ze sklejki, Nowy Budynek
  • 13.00–14.00, Odlewanie stopu ołowiowo-cynowego, Nowy Budynek,
  • 17.00–18.00, Art Clay Silver, Nowy Budynek
  • 15.00–16.00, Delft Clay – pokaz tworzenia biżuterii, Nowy Budynek
  • 16.00–17.00 Stopy niskotopliwe pokaz interaktywny, Budynek D
  • 19.00–21.30, Rzeźby z żeliwa z pieca uchylnego, Wiata
  • 21.30–22.00 Kwiat paproci – performance, Wiata
  • 21.00–22.00, Message furnace – performance, Wiata

sobota

  • 12.00–16.00, Laserowa obróbka metali Nowy Budynek, parter
  • 12.00–18.00 Laserowe wycinanie gadżetów ze sklejki, Nowy Budynek
  • 13.00–14.00, Odlewanie stopu ołowiowo-cynowego, Nowy Budynek,
  • 14.00–15.00, Delft Clay – pokaz tworzenia biżuterii, Nowy Budynek
  • 15.00–16.00, Stopy niskotopliwe pokaz interaktywny, Budynek D
  • 19.00–21.30, Odlewanie żeliwa w piecu plenerowym, Wiata
  • 22.00–22.30, Drzewo wolności – performance z wykorzystaniem płynnego żeliwa,  Wiata
  • 22.00–22.30, Ogrodzeni – performance z wykorzystaniem płynnego żeliwa, Wiata

niedziela

  • 12.00–14.00 Figury szachowe – małe formy rzeźbiarskie z aluminium, Taras
  • 12.00–13.00 Stopy niskotopliwe pokaz interaktywny, Budynek D
  • 12.00–15.00 Laserowe wycinanie gadżetów ze sklejki, Nowy Budynek
  •  15.00–16.00, Warzywa na gorąco pokaz odlewania aluminium, Wiata 
  • 14.00–15.00, Rzeźby z brązu formowane starożytnymi metodami, Wiata

Pokazy: CERAMIKA

piątek

  • 13.00–22.30 Train kiln, Taras
  • 13.00–14.30 Qvevri, naczynie do wina, Nowy Budynek
  • 15.00–20.00 Lawa na talerzu, Zaułek
  • 15.30–17.00 Ręce mistrza! – pokaz toczenia na kole garncarskim
  • 16.00–19.00 Ceramika XXL Nowy Budynek, parter
  • 16.30–17.00 Ogień plus woda – performance, Nowy Budynek
  • 21.30–22.30 Niech zaiskrzy!

sobota

  • 12.00–13.30 Nowe interpretacje tradycyjnej ceramiki, Nowy Budynek
  • 12.00–23.00 Train kiln, Taras
  • 12.00–23.00 Zaparzeni, Taras
  • 14.00–15.00 Qvevri, naczynie do wina, Nowy Budynek
  • 16.00–21.00 Lawa na talerzu, Zaułek
  • 15.30–17.30 pokaz budowania form Onggi – pokaz i performance ceramiczny, Trawnik
  • 16.00–17.30 Ręce mistrza! – pokaz toczenia na kole garncarskim
  • 17.00–23.00 Kuro Raku, Zaułek
  • 16.00–21.00 Lawa na talerzu, Zaułek
  • 19.00–23.00 Gorące sztuki, Zaułek
  • 20.00–20.30 pokaz malowania form, Onggi – pokaz i performance ceramiczny, Trawnik

niedziela

  • 12.00–15.00 Ceramika XXL, Nowy Budynek
  • 15.00–18.00 Kuro Raku, Zaułek
  • 16.00–17.00 Throwing Competition, Taras

Pokazy: Szkło

piątek

  • 13.00–16.00 Nordycki dynamizm, Nowy Budynek
  • 13.00–21.00 Hot glass, Dziedziniec
  • 15.00–18.00 Emocjonalne persony, Nowy Budynek

sobota

  • 13.00–21.00 Hot glass, Dziedziniec
  • 13.30–17.30 Neon, rzeźba plazmowa, Nowy Budynek
  • 15.00–19.00 Żelazko krzywe mnicha Teofila, Taras
  • 12.00–17.00 Artefakty, Nowy Budynek

niedziela

  • 12.00–14.00 Emocjonalne persony, Nowy Budynek
  • 12.00–16.00 Mikrokosmos, Nowy Budynek
  • 12.00–18.00 Hot glass, Dziedziniec
  • 14.00–16.00 Jak powstaje witraż, Nowy Budynek
  • 14.00–17.00 Kosmiczne historie, Nowy Budynek
  • 12.00–14.00 Emocjonalne persony, Nowy Budynek
  • 12.00–16.00 Mikrokosmos, Nowy Budynek
  • 12.00–18.00 Hot glass, Dziedziniec
  • 14.00–16.00 Jak powstaje witraż, Nowy Budynek
  • 14.00–17.00 Kosmiczne historie, Nowy Budynek

Warsztaty: metal

piątek

  • 14.00–16.00 wiek bez ograniczeń, małe dzieci pod opieką rodziców, Figury szachowe, małe formy rzeźbiarskie z aluminium, Taras
  • 15.00–20.00 wiek bez ograniczeń, małe dzieci pod opieką rodziców, Techniki repuserskie, Taras
  • 16.00–17.00 4 osoby, wiek 13+, Delft Clay, Nowy Budynek
  • 18.00–20.00 4 osoby, wiek 13+, Obrączki z miedzi lub srebra, Budynek D

sobota

  • 12.00–14.00 10 osób, wiek 18+, Art Clay Silver, Nowy Budynek
  • 12.00–15.00 wiek bez ograniczeń, małe dzieci pod opieką rodziców, Płaskorzeźby z żeliwa, Wiata
  • 12.00–18.00 wiek bez ograniczeń, małe dzieci pod opieką rodziców, Odlewanie metali nieżelaznych – warsztaty i pokaz, Taras
  • 12.00–18.00 wiek bez ograniczeń, małe dzieci pod opieką rodziców, Techniki repuserskie, Taras
  • 15.00–16.00 4 osoby, wiek 13+, Delft Clay, Nowy Budynek
  • 15.00–17.00 wiek bez ograniczeń, małe dzieci pod opieką rodziców, Talizmany z brązu, Taras
  • 16.00–18.00 10 osób wiek 11+, Art Clay Silver, Nowy Budynek
  • 17.00–19.00, 4 osoby, wiek 13+, Obrączki z miedzi lub srebra, Budynek D

niedziela

  • 12.00–14.00, 4 osoby, wiek 13+, Obrączki z miedzi lub srebra, Budynek D
  • 12.00–18.00 wiek bez ograniczeń, małe dzieci pod opieką rodziców, Techniki repuserskie, Taras

Warsztaty: ceramika

piątek

  • 13.00–15.30 10 osób, wiek 13+, Baw się, barw się! Nowy Budynek
  • 13.00–19.00 10 osób, wiek 15+, Ceramika 3D – techniki cyfrowe w ceramice, Nowy Budynek

sobota

  • 16.00–19.00 siedem par: rodzic + dziecko, Czuję się lepiej, gdy lepię, Nowy Budynek,
  • 12.00–18.00 10 osób, wiek 15+, Ceramika 3D – techniki cyfrowe w ceramice, Nowy Budynek
  • 18.00–20.00 wiek bez ograniczeń, małe dzieci pod opieką rodziców, Metamorfoza, Nowy Budynek
  • 19.30–21.00 10 osób, wiek 13+, Baw się, barw się!, Nowy Budynek

niedziela

  • 12.00–15.00 siedem par: rodzic + dziecko, Czuję się lepiej, gdy lepię, Nowy Budynek
  • 12.00–18.00 wiek bez ograniczeń, małe dzieci pod opieką rodziców, Toczymy bez prądu!, Taras 

Warsztaty: szkło

piątek

  • 13.00–17.00 25 osób, wiek bez ograniczeń, małe dzieci pod opieką rodziców, Palnikowe wariacje koralik, cacko, elemencik, Nowy Budynek
  • 15.00–19.00 8 osób, wiek 12+, Witrochromia –malowanie pod szkłem, Nowy Budynek

sobota

  • 12.00–15.00 12 osób, wiek 12+, Szkło na medal, Nowy Budynek
  • 13.00–16.00 12 osób, wiek 16+, Znaki na szkle, Budynek A
  • 17.30–19.00 8 osób, wiek 12+, Glass garden, Dziedziniec
  • 14.00–17.00 50 osób, wiek 6+, Koralikowe zabawy, Dziedziniec
  • 15.30–18.00 18 osób, wiek 10+, Szklane wariacje, Nowy budynek

niedziela

  • 12.00–15.00 45 osób, wiek 6 +, Zmierz się ze szkłem, Dziedziniec
  • 16.00–17.30 12 osób, wiek 7+, Mały grawer, Taras
  • 12.00–15.00 6 osób, wiek 16+, Szklane skorupy, Nowy Budynek

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

  • sobota, 14.00, Oficjalne otwarcie XII Festiwalu Wysokich Temperatur
  • piątek, 17.00–20.00, Dotknąć gliny. Glina Sklep dla Ceramików Odwiedzający będą mieli okazję przekonać się, jakich narzędzi można używać przy wykonywaniu ceramiki. Każdy będzie miał szansę popracować w materiale 
  • sobota, 14.00–17.00   Płomienny oddech, Podczas warsztatów powstanie grupa ziejących ogniem stworów
  • sobota, 22.00–23.00, Sztuka i ogień – pokaz multimedialny

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Akademia Sztuk Pięknych

Traugutta 19/21, 50-416 Wrocław

Komentarze