Noc Muzeów 2019 – Społeczne Muzeum Militarne (w organizacji) – Fort Wrocław 9

Noc Muzeów 2019 – Społeczne Muzeum Militarne (w organizacji) – Fort Wrocław 9

Fort Wrocław Nr 9 jest częścią XIX w. fortyfikacji pierścieniowej miasta. Głównym zadaniem załogi był rozładunek towarów na stacji „Osobowice”. Fort jest zabytkiem fortecznej sztuki militarnej, połączony z innymi obiektami militarnymi, jeszcze nie zbadanymi...

Podczas Nocy Muzeów będzie można zwiedzić cały teren Fortu. Ponadto w programie wystawy fotograficzne:  „Linia Maginota”, „Wrocławskie budowle ” i wystawa militariów w schronie głównym. Na zewnątrz ekspozycja „Wojskowe Konstrukcje Inżynieryjne”, w ramach której można zobaczyć jednoosobowe schrony żelbetowe z czasów II wojny światowej pełniące funkcje obserwacyjne i wartownicze podczas nalotów bombowych.

Będzie tez diorama w wykonaniu poznańskiej grupy rekonstrukcyjnej „Kreuz 1914”. W obozie polowym Stowarzyszenia Miłośników Pojazdów Militarnych i Historii „Twierdza Wrocław” i  Muzeum „BTR 46” prezentacja pojazdów i broni. Tradycyjnie nie zabraknie inscenizacji z udziałem 50 rekonstruktorów, a na finał koncert „Gdy piosenka szła do wojska”. 

Program Nocy Muzeów:

  • 16.00 Otwarcie Fortu dla zwiedzających
  • 16.00-19.30 Zwiedzanie Fortu z przewodnikiem co 15 minut
  • 18.00 Gry i zabawy rekreacyjne
  • 19.45–20.30 Przerwa w zwiedzaniu – inscenizacja z udziałem rekonstruktorów
  • 20.30–22.00 c.d. zwiedzania Fortu

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Fort Wrocław Nr 9 – Muzeum Militarne

Pełczyńska 33,  Wrocław

Komentarze