Ja i moja planeta. Trzecie spotkanie z Małym Księciem

Ja i moja planeta. Trzecie spotkanie z Małym Księciem

Organizatorzy zapraszają rodziców wraz z dziećmi na magiczną przygodę z Małym Księciem, który opowie o swoim miejscu, innych planetach, a także o tym, co tak naprawdę jest ważne – czyli o miłości, przyjaźni i rodzinie.

Warsztat będzie inspirowany książką i filmem o Małym Księciu, wykorzystamy też tematyczną muzykę.

Każdy ma swoje ukochane miejsce, za którym tęskni lub do którego chętnie wraca. Dla Małego Księcia takim miejscem była malutka planeta B 612. Na  warsztacie Mały Książę opowie o swojej planecie, a uczestnicy namalują ją tak, jak im podpowiada wyobraźnia.

Na początek zaprezentujemy krótki film animowany, który przypomni albo zapozna wszystkich z historią Małego Księcia.

Następnie uczestnicy namalują planetę B 612 za pomocą pasteli i farb na bawełnianej torbie, którą zabiorą do domu. Tym sposobem każdy z uczestników będzie mógł nosić magiczny świat Małego Księcia zawsze przy sobie.​

Na koniec, aby wczuć się w rolę Małego Księcia, każdy uczestnik wykona specjalną koronę, którą ozdobi zgodnie ze swoimi marzeniami.

Uwagi

Zajęcia dla dzieci w wieku od 4 lat, wraz z rodzicami lub opiekunami.

Rodzice i dzieci powinni być wygodnie ubrani – w rzeczy, które można pobrudzić.

Zapisy do 12.04.2019 r. godz. 15.00,  przez Formularz.

Dla uczestników warsztatów bilet na popołudniowy spektakl w cenie 18 zł.

Autorką koncepcji i prowadzącą jest Maja Jędrzejewicz - pedagog, arteterapeuta. Jej głównym zainteresowaniem jest szeroko rozumiana sztuka, którą wykorzystuje, aby kształtować  i rozwijać kreatywności u dzieci i młodzieży.

Jest zafascynowana różnorodnymi technikami plastycznymi, kartami kreatywnymi oraz dramą, które aktywizują potencjał twórczy u dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Uwielbia książki artystyczne i chętnie je wykorzystuje podczas warsztatów z dziećmi. Jej zajęcia się dynamiczne, ciekawe i rozwijają wyobraźnię.

Lokalizacja

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

Kuźnicza 29a, 50-138 Wrocław

Komentarze