Zimowy kurs językowo-integracyjny dla dzieci

Zimowy kurs językowo-integracyjny dla dzieci

Fundacja Ukraina prowadzi rekrutację dzieci cudzoziemskich nowo przybyłych do Wrocławia, w szczególności posługujących się językiem angielskim. Celem projektu jest pomoc w integracji z polskimi rówieśnikami oraz nauce podstaw języka polskiego.

Projekt jest skierowany do dzieci w wieku 7-15 lat. Pierwszeństwo mają uczniowie rozpoczynający naukę w polskiej szkole w roku szkolnym 2018/2019.

W ramach projektu odbędą się lekcje, animacje i zabawy językowe oraz zajęcia integracyjne. Kurs odbędzie się od 28 stycznia po 1 lutego oraz od 4 po 8 lutego 2019 roku w Centrum Ukraińskim Kultury i Rozwoju. Dziećmi i młodzieżą zaopiekują się lektorzy. Zajęcia stanowią doskonałą okazję do przełamania barier językowych, poznania podstawowych wyrażeń i zwrotów w języku polskim pomocnych w życiu codziennym oraz w integracji z polskimi rówieśnikami.

W ramach projektu planowane jest uruchomienie 2 grup wiekowych: 7-11 lat i 12-15 lat. Liczba osób w grupie od 5 do max. 8. Grupa zostanie uruchomiona pod warunkiem zebrania min. 5 osób w danej kategorii wiekowej.

Koszt udziału uczestnika to 100 zł. Opłata obejmuje m.in. poczęstunek podczas zajęć. Aby wziąć udział należy dokonać rejestracji do dnia 17 stycznia 2019, oraz spełnić warunki kwalifikacji.

Ankieta rejestracyjna 

Szczegółowa informacja o kursie i rejestracja

Kurs jest współfinansowany przez Gminę Wrocław.

Lokalizacja

CUKR – Centrum Ukraińskiej Kultury i Rozwoju

Ruska 46a,  Wrocłąw

Komentarze