Trening uważności (mindfulness) dla dzieci Metoda Eline Snel © Wrocław

Trening uważności (mindfulness) dla dzieci Metoda Eline Snel

Po co mojemu dziecku taki trening? Nasze dzieci najczęściej nie wiedzą, jak koncentrować swoją uwagę – jest to dla nich pojęcie abstrakcyjne. Mają jednak świadomość, że jest to coś, czego nie umieją, a dorośli właściwie nie wiedzą, jak im to wyjaśnić.

Program Eline Snel „Uwaga, to działa!” daje im narzędzia do rozwijania umiejętności koncentracji uwagi, a ponadto świadomości własnego ciała, emocji, bycia uważnym zarówno na siebie, jak inne dzieci.

Organizatorzy zapraszają na trening uważności dla dzieci Metodą Eline Snel© – „Uwaga, to działa!”, który rozpocznie się 1. października (grupa 9-11 lat) i 3. października (grupa 6-8 lat) 2018 we Wrocławiu.

Zajęcia będą się odbywać przez 8 tygodni w poniedziałki dla grupy starszej i w środy dla grupy młodszej. Konsultacje dla rodziców będą się odbywać w czerwcu i wrześniu. Konsultacje dla dzieci- we wrześniu.

Zapisy: Grupa 6-8, Grupa 9-11.

Potencjalne korzyści:

  • wzrost koncentracji (lepsza wydajność uczenia się) i polepszenie pamięci
  • wzrost zdolności radzenia sobie z emocjami, frustracjami, bólem i napięciem
  • długoterminowy i zauważalny spadek dolegliwości, takich jak zmęczenie, choroby, niepokój i bezsenność
  • zauważalny wzrost zdolności relaksowania umysłu i ciała
  • więcej energii, równowagi, przyjemności z życia
  • więcej odpowiedzialności za siebie, innych i środowisko
  • polepszenie relacji interpersonalnych Jak powstał trening?

Program został opracowany przez Eline Snel- terapeutkę, trenerkę mindfulness i właścicielkę Academy for Mindful Training w Holandii.

Eline Snel ma ponad 30 lat doświadczenia w nauczaniu uważności. Podbiła również serca setki tysięcy dzieci i dorosłych na całym świecie książką „Uważność i Spokój Żabki”, która doskonale uzupełnia trening. Kilkanaście lat temu została poproszona o poprowadzenie takich zajęć dla dzieci. Bazując na własnej praktyce, wielu próbach i poszukiwaniach najlepszej drogi nauczania, Eline doszła do wniosku, że dzieci można nauczyć mindfulness, ale z wykorzystaniem nieco innych metod niż te dla dorosłych.

Tak żaba o imieniu Fred stała się przewodnikiem dzieci w treningu uważności „Uwaga to działa!”. Czy moje dziecko może skorzystać z tego treningu?

Trening jest skierowany do dzieci w wieku 6-8 lat oraz 9-11 lat. Treści są tak dostosowane, by odpowiadać na możliwości i potrzeby uczestników w tym wieku. Poprzez wykorzystanie historyjek, wyobraźni oraz prostych ćwiczeń, dzieci otrzymują narzędzia, które mogą wykorzystać, by lepiej zrozumieć siebie i innych, a także rozwijać umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach.

Bardzo obrazowe hasła, jak „przycisk stop”, „siedzieć jak żaba” czy „test spaghetti” pozwalają w łatwiejszy sposób opanować różne umiejętności w zakresie uważności. „Dzieci uczą się ćwiczyć swoją uważność: uspokoić gonitwę myśli, uchwycić i zaakceptować swoje emocje. Doskonalą bycie życzliwym dla siebie i innych.

Inwestycja wynosi 800 zł (przy wpłacie do 9. września- 700 zł) i obejmuje: 1 konsultację z rodzicem dotyczącą uczestnictwa dziecka w treningu (do 30 min) - 1 konsultację z dzieckiem dotyczącą uczestnictwa w treningu (do 30 min) - 8 tematycznych grupowych sesji treningowych po 55 min (raz w tygodniu) - 8 mailowych informacji dla rodziców o tematyce zajęć w każdym tygodniu - 1 książkę Eline Snel „Uważność i spokój żabki” z CD * 1 zeszyt ćwiczeń (dla grupy 9-11 lat) - 1 dyplom ukończenia treningu. Konsultacje dla rodziców będą się odbywać w czerwcu i wrześniu. Konsultacje dla dzieci- we wrześniu.) * Warunkiem zapisu na konsultację jest wpłata zaliczki w wysokości 120 zł.

Lokalizacja

Magda Kasprzyk MINDFULNESS DLA DZIECI

ul. Braniborska 2-10, 53-680 Wrocław

Komentarze