Gramy w Tarnogaj – lokalna gra terenowa

Gramy w Tarnogaj – lokalna gra terenowa

Pierwsza tarnogajska gra terenowa zaplanowana w niedzielę, 12 sierpnia. Podczas gry uczestnicy poznają ciekawe miejsca na Tarnogaju oraz historię osiedla.

Organizatorzy zapraszają rodziny i grupy znajomych do tworzenia 4- lub 5-osobowych drużyn. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem e-mail: magdalena@goandact.org.

- Gra skierowana jest do całych rodzin, a zagadki dobrane tak, by dzieciaki dały sobie z nimi radę – mówi Magdalena Szymańska z fundacji Go’n’Act. – Zależy nam na swobodnej, rodzinnej atmosferze, a nie rywalizacji kto pierwszy pokona trasę. Zapraszamy 4-5 osobowe zespoły, które zechcą wybrać się na wycieczkę po Tarnogaju, która zakończy się piknikiem przed Centrum Aktywności Tarnogaju przy Gazowej 22.

Jedną z atrakcji gry miejskiej będzie możliwość wejścia na tarnogajską wieże ciśnień, będącą pozostałością funkcjonującej kiedyś na osiedlu gazowni. 

– Wieża doskonale znana jest mieszkańcom, to symbol osiedla i jego historii – mówi Tomasz Myszko z Rady Osiedla Tarnogaj, jeden z organizatorów - Na co dzień nie ma jednak szansy zobaczyć jej od środka. Dla nas samych to nie lada gratka, by wejść tam na szczyt.

Projekt „Gramy w Tarnogaj!" realizowany jest przez Radę Osiedla Tarnogaj oraz Fundację Go'n'Act przy wsparciu Centrum Aktywności Tarnogaju CAT. Projekt finansowany jest ze środków Gminy Wrocław w ramach Funduszu Czasu Wolnego.

Więcej informacji dostępnych tutaj.
 

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Tarnogaj

Piękna,  Wrocław

Komentarze