Johan Cruyff i Roberto Perfumo – kapitanowie reprezentacji Holandii i Argentyny witają się przed meczem w Pucharze Świata FIFA 1974. Źródło: Wikimedia Commons

Zawody. Działania artystyczne dla młodzieży

Za kogo trzymacie kciuki na mundialu? Co stoi za tymi wyborami? Czy kategorie sportowej rywalizacji stosujcie także w życiu codziennym? Jak często przeciwnik staje się wrogiem?

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza młodzież w wieku 15-19 lat na wakacyjne działanie artystyczne z Piotrem Bujakiem, autorem wystawy „Red is Bad”. 

Inspiracją do zajęć jest postępująca brutalizacja polityki oraz hasło „Chleba i igrzysk!”, realizujące się w postaci mundialu, trwającego aktualnie w Rosji. Warsztaty będą poświęcone zagadnieniu, z jaką łatwością kategoria przeciwnika potrafi zmienić się w kategorię wroga.

Wraz z artystą uczestnicy zastanowią się, jakie mogą być przyczyny takich procesów, ich negatywne indywidualne i społeczne konsekwencje oraz w jaki sposób aktywizm kulturowy powinien na takie zjawiska reagować. Jedną z kluczowych przyczyn agresji jest strach, dlatego pomysł warsztatów został oparty na pracy z umownym „imaginarium lęków", które może kierować postrzeganiem świata.

Lokalizacja

MWW Muzeum Współczesne Wrocław

Pl. Strzegomski 2A, 53-681 Wrocław

Komentarze