Cafe Polonia

Wakacje z Małą Uczelnią – warsztaty teatralne

„Cafe Polonia” to temat wakacyjnych warsztatów artystyczno-teatralnych w Małej Uczelni, które poprowadzi Roxana Mehrafzoun. Warsztaty zakończymy finałowym pokazem otwartym dla publiczności.

Dla kogo? Dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 20 lat zainteresowanych spotykaniem, odkrywaniem i doświadczaniem.

Kiedy? 30.07.2018, do piątku - 10.08.2018, w godzinach 9.30-16.30 (istnieje możliwość zapewnienia opieki na godzinę przed warsztatem) Pokaz finałowy w sobotę, 11.08.2018, o godz. 17.00.

Gdzie i za ile? Warsztaty odbędą się w Małej Uczelni, we Wrocławiu przy ulicy Inżynierskiej 45/U20. Dostępne są dwa warianty opłaty za warsztaty: - Cena 750 zł – obejmuje 60 godzin warsztatowych, oraz przekąski i napoje - Cena 900 zł - obejmuje 60 godzin warsztatowych, obiad, oraz przekąski i napoje.

Cel

Celem warsztatów jest pobudzenie uczestników do kreatywnego i samodzielnego myślenia, uwrażliwienie na sztukę oraz świat, w którym żyją, a także pogłębienie wiedzy z zakresu kultury i historii. Podczas zajęć uczestnicy poznają tajniki warsztatu aktorskiego i techniki pracy nad ciałem i głosem.

Dowiedzą się jak pokonać stres i nieśmiałość, jak prezentować się w przestrzeni publicznej oraz nauczą się przekazywać emocje poprzez swoje ciało. W warsztatach może wziąć udział każdy, bez względu na dotychczasowe doświadczenie, wystarczy tylko odwaga do uruchomienia swojej wyobraźni oraz gotowość do zabawy i improwizacji. Inspiracją do zrealizowania warsztatu była autentyczna historia powstania kawiarni „Cafe Polonia”.

Podczas drugiej wojny światowej Polacy uciekający z Armią Andersa z ZSRR przybyli do Iranu, gdzie na jednej z ruchliwszych ulic Teheranu powstała kawiarnia „Cafe Polonia”. Stała się ona miejscem spotkań Polaków i Irańczyków oraz przestrzenią do wspólnych artystycznych działań. Dla Polaków Iran na kilka lat stał się ich drugim domem. Roxana Mehrafzoun wprowadzi uczestników w tematykę projektu wykorzystując różnorodne techniki i narzędzia z zakresu teatru, literatury, filmu, fotografii i multimediów. Warsztaty, tak jak niegdyś Cafe Polonia, umożliwią spotkanie z drugim człowiekiem, wymianę inspiracji oraz ekspresję i odkrycie własnych talentów. Dlatego zaprosimy uczestników do podzielenia się także własnymi pomysłami i historiami.

Finał projektu 

Otwarty dla publiczności – będzie opowieścią o spotkaniu z inną kulturą i o podróży w głąb siebie, a każdy z uczestników sam zadecyduje czym może i chce się podzielić. Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski.

Prowadząca

Roxana Mehrafzoun - reżyserka teatralna i edukatorka kultury. Prowadzi zajęcia wspierające twórczy i artystyczny rozwój dzieci oraz młodzieży. Od 2013 zawiązana jest z Wrocławiem, gdzie była pomysłodawczynią kilku projektów artystycznych, w których brała udział polska i irańska młodzież: „Teatr tysiąca i jednej nocy” (2013) "Isfahan - miasto polskich dzieci" (2014- w Polsce, 2016-w Iranie), „Podróż do krańca nocy” (2015). W 2016 roku była dyrektorem artystycznym projektu „Ponad Granicami”, który odbywał się w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Zapisy: kom. +48 883 729 915, e-mail: biuro@malauczelnia.pl.

Lokalizacja

Mała Uczelnia

Inżynierska 45, 53-228 Wrocław

Komentarze