Pamiętnik Telimeny

Pamiętnik Telimeny

Podczas warsztatu uczestnicy skonfrontują się z postacią Telimeny i stworzą plastyczną wersję jej pamiętnika.

Kim tak naprawdę jest Telimena, kluczowa bohaterka poematu Pan Tadeusz? Ta przewrotna i intrygująca postać dla wielu wciąż pozostaje zagadką. Jak czytamy ją dzisiaj? Czy odpowiedź na to pytanie wiąże się z aktualnie uruchamianymi schematami interpretacji kobiecości? Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję utożsamić się z tą niezwykle barwną bohaterką i stworzyć własną wersję jej (a równocześnie własnego) pamiętnika.

Warsztaty mają na celu poruszyć wyobraźnię i umożliwić działanie twórcze w ekspresyjny, swobodny sposób, poprzez zabawę z tekstem, dużym formatem, barwami i materiałami (również tymi archetypowo i stereotypowo kojarzonymi z płcią żeńską). Do udziału zapraszamy zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Zajęcia odbywają się w ramach wystawy czasowej Księgi Pana Tadeusza, prezentującej ilustracje do poematu przygotowane przez współczesnych artystów z różnych dziedzin sztuki i dizajnu.

koncepcja i realizacja: Iraida Hunczak, Karolina Kopka, Karolina Siekierska (studentki przedmiotu Mediacja Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu).

 

Lokalizacja

Muzeum Pana Tadeusza

 

Komentarze