Kino-poranki rodzinne w Muzeum Pana Tadeusza

Kino-poranki rodzinne w Muzeum Pana Tadeusza

W każdą niedzielę Muzeum Pana Tadeusza zaprasza rodziny z dziećmi na seans-niespodziankę! W kinie Popiół i Diament pokażemy, że kultowe animacje sprzed lat nadal zachwycają, a wśród najnowszych filmów dla młodych widzów zdarzają się prawdziwe perełki. Pokazom będą towarzyszyć warsztaty, podczas których porozmawiamy o bohaterach filmu, przyjrzymy się bliżej ich perypetiom i zastanowimy się, czego nas uczą.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 6–12 lat. Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy.

• lipiec–sierpień 2019

Program na lipiec 2019

Patrzeć i widzieć nie zawsze oznacza to samo. Zdarza się, że spoglądamy razem na jeden przedmiot, ale postrzegamy go w różny sposób. Co takiego dzieje się w naszych głowach, że choć patrzymy wspólnie, możemy widzieć zupełnie różne rzeczy? Czy nasze emocje, wspomnienia i osobowość mają wpływ na nasz wzrok? Tego dowiemy się dzięki filmowi, po którym zapraszamy na krótki warsztat.

Nadstawmy uszy. Co słyszycie? Jest głośne czy ciche? Szybkie czy wolne? Słyszysz miasto czy las? Drzewa czy może wodę? Na tym pokazie zapraszamy na film do posłuchania! Dajmy ponieść się dźwiękom i śpiewajmy lub tańczmy razem z bohaterami opowieści! Po filmie zapraszamy na krótki warsztat artystyczny.

Duzi i mali, szybcy i wolni, ludzie i zwierzęta – każdy może się ruszać! Skakać, tańczyć, rosnąć, czy zwijać w jak najmniejszą kulkę. Zapraszamy na film, który zachęci nas do ruszenia się z miejsca i zastanowienia nad możliwościami naszego ciała. Po seansie czekają nas krótkie warsztaty.

Cykl SENSO-kino:

Cykl warsztatowo-filmowy towarzyszy wystawie SENSO-litera, skierowanej głównie do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z poznawaniem liter oraz do każdego, kto wierzy, że litery to coś więcej niż znaki na papierze.

Ekspozycja prezentowana od 6 lipca do 8 września 2019 w Muzeum Pana Tadeusza, dostępna na poziomie 0, przyjazna dla wózków dziecięcych oraz dla dzieci z niepełnosprawnościami. Wstęp wolny.
Wystawa w ramach wystawy SENSO-litera. Wystawa edukacyjna dla dzieci i akcji #muzelaniaki.

Projekt SENSO-litera. Wystawa edukacyjna dla dzieci dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Partnerzy wystawy: Muzealniaki, Mobilna Pracownia Montessori, Fundacja Promyk Słońca

Lokalizacja

Muzeum Pana Tadeusza

Rynek 6, 50-117 Wrocław

Komentarze