Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu. Czy warto żyć blisko natury?

Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu. Czy warto żyć blisko natury?

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na wykład z cyklu Współcześni romantycy. Romantycy uciekali z miast na prowincję, poszukując w naturze inspiracji, ukojenia, doświadczali zachwytu i grozy. Warto zastanowić się nad tym, jak środowisko naturalne wpływa na jakość naszego życia. Co decyduje o tym, że ludzie preferują pewne krajobrazy, a innych unikają lub boją się ich?

Dlaczego niektóre wolą kontemplować w samotności, a inne w grupie? Współczesny człowiek wydaje się być oddalony od natury dużo bardziej niż człowiek epoki romantyzmu. Z drugiej strony, obecnie mamy większą świadomość tego, że przyrodę należy chronić, a to, co naturalne, kojarzy się ze zdrowiem. Podczas wykładu dowiemy się, czy dobrze myśli się na stepie, dlaczego widok z okna na ogród w pokoju chorego może przyspieszyć powrót do zdrowia i w jakim celu warto hodować rośliny doniczkowe.

dr hab. Katarzyna Byrka, prof. Uniwersytetu SWPS

Psycholog społeczny, dziekan II Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Realizuje badania w dziedzinie psychologii środowiskowej i psychologii zdrowia.

Współorganizator: Uniwersytet SWPS

Lokalizacja

Muzeum Pana Tadeusza

Rynek 6, 50-117 Wrocław

Komentarze