Ferie w zoo

Ferie w zoo

Od pięciu lat, w każde ferie zimowe, wrocławskie zoo zaprasza „dużych i małych” na niezwykłe zwiedzanie pod okiem edukatorów. W trakcie dwugodzinnego spaceru uczestnicy spotkają się z pięcioma opiekunami zwierząt, którzy opowiedzą o swoich podopiecznych. „Egzotyczne spotkania” to prawdziwy hit, bo każdego roku wszystkie miejsca, na wszystkie 10 spotkań są zajęte. Warto zatem zarezerwować je wcześniej, a można to robić od dzisiaj. Kiedy w zeszłym roku ruszyły rezerwacje, terminarz zapełnił się dosłownie w ciągu trzech dni.

 „Egzotyczne spotkania” to tylko 10 spacerów w grupach do 25 osób, w dniach 15-26 stycznia.

Ze specjalnej oferty na ferie mogą skorzystać dzieci i dorośli, osoby indywidulane i grupy zorganizowane, wystarczy zadzwonić i zapisać się na konkretny termin. Spotkania odbywać się będą tradycyjnie tylko w dni robocze.

Program „Egzotycznych spotkań” zbliżony jest do tego z zeszłego roku, ale pojawiły się nowe elementy.

Pierwszy punkt obejmuje strefę Morza Czerwonego, gdzie na plaży mieszkają żółwie pustynne, a w wodzie, wielobarwne ryby pływają pośród rafy koralowej. W tym miejscu odbędzie się spotkanie z opiekunem, który opowie o niezwykłej faunie morza i któremu będzie można zadawać pytania dotyczące jego podopiecznych. Kolejny punkt podróży to Afryka Wschodnia, gdzie mieszkają hipopotamy nilowe, mrówniki, dikdiki, golce, mangusty, wiewiórki przylądkowe, słodkowodne ryby jezior Tanganiki i Malawi oraz najdłuższej rzeki świata – Nilu.

W tym miejscu odbędzie się spotkanie z opiekunami Rumby, Salsy, Zumby i Valecka, czyli hipopotamów nilowych. Dalej trasa prowadzi przez Kanał Mozambicki, gdzie w tunelu czekać będzie opiekun ryb. Opowie on uczestnikom o rekinach, płaszczkach, żółwiu morskim - Stefanie i symbiozie łagodnych oraz drapieżnych ryb w jednym zbiorniku. Na Wybrzeżu Szkieletów, pracownicy przedstawią uczestnikom spotkania pingwiny przylądkowe – jedyny afrykański gatunek pingwina, opowiadając o ich cechach charakterystycznych oraz zwyczajach. Na koniec będzie okazja poznać bliżej bodaj najbardziej łagodne ssaki świata – manaty, które mieszkają w strefie Dżungli Konga, w sąsiedztwie niebezpiecznych krokodyli nilowych oraz licznych gatunków ryb i wolno fruwających ptaków.

Dlaczego warto wziąć udział w tych spotkaniach?

Rezerwacje telefoniczne i mailowe prowadzone są od  środy, 10 stycznia 2018 roku, pod numerem 71 340 71 09 i 71 340 71 25 oraz  zoo-edukacja@zoo.wroc.pl.

Program spotkań przygotowała  Sekcja Marketingu i Edukacji wrocławskiego zoo we współpracy z opiekunami zwierząt.

Szczegóły Dotyczące Oferty Ferie 2018

Termin: w dni robocze ferii zimowych, czyli w dniach 15.01.2018- 26.01.2018r.*

Ilość: jedna grupa dziennie (do 25 osób).

Dla kogo: rodziny, osoby indywidualne, seniorzy, grupy zorganizowane (wiek od 5 lat).

Koszt: cena biletu do zoo + 10 zł od osoby.

Czas trwania:  11.10-13.10.

Miejsce: Afrykarium -  sala edukacyjna w Afrykarium.

Uczestnicy spotkań kupują bilety w Punkcie Obsługi Klienta.

Plan spotkań

  • 11.10 – zbiórka w sali edukacyjnej w Afrykarium: spotkanie z edukatorem
  • 11.30 – Morze Czerwone: rafa koralowa
  • 11.45 – Afryka Wschodnia: hipopotamy
  • 12.00 – Kanał Mozambicki: rekiny i płaszczki
  • 12.30 - Wybrzeże Szkieletów: kotiki i pingwiny
  • 12.50 – Dżungla Kongo: manaty
  • 13.10 - zakończenie.

Lokalizacja

Zoo Wrocław

Wróblewskiego 1-5, 51-618 Wrocław

Komentarze