Festiwal Wachlarz

Czym dla Ciebie jest wolność? – Festiwal podróżniczy Wachlarz

15 czerwca 2019 r. w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Wachlarz, jednego z największych w Polsce spotkań podróżników, reporterów, fotografów i ludzi ciekawych świata.

Tematem przewodnim tegorocznego festiwalu jest „Wolność” rozumiana jako możliwość działania, dokonywania wyborów, posługiwania się słowem, obrazem, dźwiękiem, wyrażania swoich poglądów, niezależność, swoboda –  w podróży, sporcie, sztuce, życiu.

Wystąpią m.in. alpinista i himalaista Krzysztof Wielicki, dziennikarz i fotograf Piotr Trybalski, znawczyni kultur rdzennych Renata Sabela, podróżujący dziennikarz Tomasz Owsiany, współautor bloga Gdziewyjechac.pl Marcin Nowak, reżyserka, alpinistka i mama Eliza Kubarska, fotoreporterka Magdalena Konik, specjalista od wypraw długodystansowych Łukasz Supergan, prawniczka i podróżniczka Natalia Mileszyk.

Podczas wydarzenia 16 prelegentów opowie o tym, czym dla nich jest „Wolność” i dlaczego jest taka ważna.  Piotr Trybalski powie, co oznacza na Kubie, Karolina Sulej – w Stanach Zjednoczonych, Karolina Bednarz – w Japonii, a Tomasz Owsiany – w Gujanie Francuskiej.

O tym, czy mapy faktycznie dają nam wolność opowie Marcin Nowak, Łukasz Supergan przedstawi z kolei wolności z punktu widzenia specjalisty od wypraw długodystansowych. Renata Koper opowie o wolności kobiet w różnych kulturach, a Magdalena Konik – o wolności w fotografii podróżniczej, Krzysztof Wielicki o wolności w najwyższych górach, a Eliza Kubarska, alpinistka i reżyserka filmu „K2. Dotknąć nieba”, o wolności z punktu widzenia rodzica. Dlaczego patrzymy naszymi kalkami na inne kultury?

Gdzie kończy się moja wolność, a zaczyna wolność innej osoby? Na te i inne pytania poznamy odpowiedź już niebawem.

Bilety są dostępne tutaj: https://wachlarz.pl/bilety/. Więcej informacji tutaj: https://wachlarz.pl/festiwal/2019/.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Kino Nowe Horyzonty

Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław

Komentarze